Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Máme doma ekzematika. Jak mu ulevit?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

26. 9. 2018 | Děti a rodina

Ekzém neboli atopická dermatitida trápí spoustu dětí. Ačkoli mnohé z této lapálie šťastně vyrostou, pro řadu z nich vede k uzdravení poměrně dlouhá cesta. A pro vás ostatně také. Jak malému ekzematikovi pomoci?

Je jasné, že v první řadě přichází za řadu účinná léčba, kterou vám poradí lékař. Nicméně to neznamená, že budete jen tak sedět s rukama v klíně a čekat, až nejrůznější mazání z lékárny zaberou. Porozhlédněte se také doma, zda nemůžete svému dítku s ekzémem pomoci k rychlejšímu uzdravení!

Mažu, mažeš, mažeme

Ačkoli máte mast či krém na ekzém od lékaře, jistě vám dermatolog také doporučil pokožku vašeho děťátka pravidelně promazávat. Čím? Možná máte pomocníka ve spíži!  Například kokosový olej je totiž skvělý na vaření, ale stejně dobře funguje i co se týká péče o pleť.

Nejčastější příčinou ekzémů je suchá kůže. Kokosový olej je výborný zvlhčovač s antibakteriálními a protizánětlivými účinky, což se lidem s dermatitidou náramně hodí,“ říká ředitel newyorské dermatologické kliniky Jeremy Fenton.

Není vzduch jako vzduch

Pokud je klima u vás doma podobné Sahaře, kůže (vašeho malého ekzematika, ale i ta vaše) to odskáče dvojnásobně. Zvažte investici do zvlhčovače vzduchu, budete nejen dýchat zdravěji, ale minimalizujete i potíže spojené s ekzémem. Naše maminky a babičky, jež zvlhčovače neznaly, alespoň věšely po bytě a na topení mokré ručníky, ze kterých se uvolňovala blahodárná vlhkost. Tak proč to nezkusit?

Co bylo ke svačině

Velmi často mohou ekzém u dítěte zhoršovat i určité typy potravin. Mnohdy jsou na vině ty průmyslově zpracované plné chemikálií, jindy se ale může jednat o úplně nevinné doborty – jistý druh ovoce nebo zeleniny apod. Zkuste tedy vypozorovat, zda mezi tím, co dáváte svému dítku na talíř, a jeho ekzémem neexistuje nějaká spojitost. Ideální je si pokrmy zapisovat. A až odhalíte viníka, prostě ho z talíře vašeho dítěte vykažte.

Ve vaničce podle pravidel

Také koupání dítěte má svá pravidla. Potomka ve vodě nenechávejte příliš dlouho. Udává se, že by vanu mělo opustit maximálně do deseti minut. Při koupání se co nejvíce vyhněte nevhodným a dráždivým sprchovým gelům a mýdlům. Ostatně, i jemné dětské šampony mohou obsahovat látky, které se s atopickou dermatitidou neslučují.

Co se skrývá v komodě

Od věci není ani projít oblečení, do kterého malého ekzematika oblékáte. Především hrubé a syntetické materiály pokožku zbytečně dráždí, což celé situaci rozhodně nepřidá. Měli byste dětem oblékat prodyšnější kousky, například z bavlny, která jemné a těžce zkoušené pleti ekzematika tolik nevadí.

S těhotenskou nevolností zatočí nejen zázvor. Účinná je i...

Pikantní banánová polévka

Pikantní banánová polévka

23 hlasů
35min 307 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Luštěniny se zelím

11 hlasů
1h a 10min 348kJ 75 Kč

Nebojte se neobvyklé kombinace zelí a luštěnin a ochut...

Grilované vepřové kotlety s borůvkovou omáčkou

12 hlasů
40min 535kJ 155 Kč

Borůvky lze použít nejen do koláčů a k přípravě dezert...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více