Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Slzí vašim dětem oči? Raději se svěřte dětskému lékaři

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

06.12.2018 | Děti a rodina

Slzení očíček je poměrně častý problém miminek, ale setkat se s ním můžeme i u dětí starších, mnohdy trápí i dospělé. Právě u dětí je tento jev často přehlížen, ale nadměrná produkce slz není tak normální, jak si mnozí rodiče myslí.

Syndrom suchého oka

Důvodem nadměrného slzení očí může být takzvaný syndrom suchého oka. Potíže způsobuje paradoxně snížená tvorba slz, ale i nekvalita slzného filmu, který chrání naše oko. Tento film je složen z oleje, hlenu a vody, které společně poskytují, oko chrání a udržují vlhkost. Pokud některá ze složek není v dostatečném množství, oko není dostatečně chráněno a může se projevovat právě nadměrným slzením.

Ucpané slzné kanálky

Dalším častým důvodem nadměrného slzení jsou ucpané slzné kanálky. S tímto problémem se setkáváme zejména u malých miminek. Neprůchodnost slzných kanálků se projevuje častým, někdy i trvalým slzením oka, výjimkou však není ani začervenání oka či hnisání. Příčina bývá vrozená a jde o zúžení nebo i úplné uzavření dolních slzných cest. Tento problém se řeší zprvu masáží, a pokud masáže nepomáhají, přistupuje se k průplachu nosního slzovodu a sondáži slzných cest.

Podráždění oka

Podráždění oka je také častý spouštěčem slzení. Přesto, že cizí předmět v oku již nenacházíte, může být oko podrážděné a slzet i několik dní. Tento jev se většinou projevuje akutní bolestí a přimhouřením jednoho oka, často otokem a okamžitým nástupem slzení. V případě, že se tento jev u dítěte objeví, vypláchněte oko čistou vodou a při neustupování bolesti navštivte očního lékaře. V případě, že se cizí předmět dostane pod víčko, u dítěte jej vyndáte velmi složitě a celý proces může být skutečně nepříjemný, proto vždy vyžaduje zásah odborníka.

Zánět

Dalším viníkem může být zánět. A to jak zánět dutin, tak zánět spojivek. Zánět dutin poznáte podle typického „huhňání“ a bolestí hlavy. Dutiny, které jsou přeplněné hlenem, který neodchází, tlačí na slzné kanálky, které spouštějí nadměrnou tvorbu slz. Zánět dutin tedy může být slzením provázen. V případě zánětu spojivek se setkáte se začervenáním, otokem a hnisáním, přičemž dítě má tendenci oko mnout, jelikož svědí nebo pobolívá. Často trpí světloplachostí.

Alergie

Ani malým dětem se alergie nevyhýbají. Pokud vaše dítě trpí nadměrným slzením v nějakém konkrétním ročním období, může to být spojeno s pylovou alergií. Zamyslet se nad možností alergie byste také měli v případě, že se u vás doma hodně práší, máte péřové přikrývky nebo vlastníte nějakého domácího mazlíčka.

Dětská narozeninová party: Jaké jsou možnosti a kolik to ...

Plněná kuřecí prsa

Plněná kuřecí prsa

22 hlasů
60min 1142 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřové plátky s pomerančovou kůrou

16 hlasů
60min 625kJ 127 Kč

Jednoduše připravená vepřová panenka.

Rybí filet s karotkou

11 hlasů
1h a 20min 581kJ 150 Kč

Pečené rybí filé s karotkou pečenou v alobalu.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více