Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Slzí vašim dětem oči? Raději se svěřte dětskému lékaři

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

06.12.2018 | Děti a rodina

Slzení očíček je poměrně častý problém miminek, ale setkat se s ním můžeme i u dětí starších, mnohdy trápí i dospělé. Právě u dětí je tento jev často přehlížen, ale nadměrná produkce slz není tak normální, jak si mnozí rodiče myslí.

Syndrom suchého oka

Důvodem nadměrného slzení očí může být takzvaný syndrom suchého oka. Potíže způsobuje paradoxně snížená tvorba slz, ale i nekvalita slzného filmu, který chrání naše oko. Tento film je složen z oleje, hlenu a vody, které společně poskytují, oko chrání a udržují vlhkost. Pokud některá ze složek není v dostatečném množství, oko není dostatečně chráněno a může se projevovat právě nadměrným slzením.

Ucpané slzné kanálky

Dalším častým důvodem nadměrného slzení jsou ucpané slzné kanálky. S tímto problémem se setkáváme zejména u malých miminek. Neprůchodnost slzných kanálků se projevuje častým, někdy i trvalým slzením oka, výjimkou však není ani začervenání oka či hnisání. Příčina bývá vrozená a jde o zúžení nebo i úplné uzavření dolních slzných cest. Tento problém se řeší zprvu masáží, a pokud masáže nepomáhají, přistupuje se k průplachu nosního slzovodu a sondáži slzných cest.

Podráždění oka

Podráždění oka je také častý spouštěčem slzení. Přesto, že cizí předmět v oku již nenacházíte, může být oko podrážděné a slzet i několik dní. Tento jev se většinou projevuje akutní bolestí a přimhouřením jednoho oka, často otokem a okamžitým nástupem slzení. V případě, že se tento jev u dítěte objeví, vypláchněte oko čistou vodou a při neustupování bolesti navštivte očního lékaře. V případě, že se cizí předmět dostane pod víčko, u dítěte jej vyndáte velmi složitě a celý proces může být skutečně nepříjemný, proto vždy vyžaduje zásah odborníka.

Zánět

Dalším viníkem může být zánět. A to jak zánět dutin, tak zánět spojivek. Zánět dutin poznáte podle typického „huhňání“ a bolestí hlavy. Dutiny, které jsou přeplněné hlenem, který neodchází, tlačí na slzné kanálky, které spouštějí nadměrnou tvorbu slz. Zánět dutin tedy může být slzením provázen. V případě zánětu spojivek se setkáte se začervenáním, otokem a hnisáním, přičemž dítě má tendenci oko mnout, jelikož svědí nebo pobolívá. Často trpí světloplachostí.

Alergie

Ani malým dětem se alergie nevyhýbají. Pokud vaše dítě trpí nadměrným slzením v nějakém konkrétním ročním období, může to být spojeno s pylovou alergií. Zamyslet se nad možností alergie byste také měli v případě, že se u vás doma hodně práší, máte péřové přikrývky nebo vlastníte nějakého domácího mazlíčka.

Hry jsou pro děti nejen spolehlivou zábavou. Procvičí si ...

Zapečené mleté maso s tymiánem

Zapečené mleté maso s tymiánem

13 hlasů
1h a 5min 994 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Losos s grepovým přelivem

9 hlasů
55min 723kJ 280 Kč

Slavnostní oběd nebo večeře z kvalitního lososa.

Pečená hovězí loupaná plec

15 hlasů
4h a 0min 329kJ 180 Kč

Jemně pikantní hovězí maso s rozmarýnem.

Poradny

Můžu mít kvůli OČR krácenou dovolenou?

Pěkný den i Vám, Jano,ošetřování člena rodiny je podle § 191 zákoníku práce důležitou osobní přek... Více

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Právě začínající předvánoční týden konečně trochu uberete z tempa (a týká se to především vašeho pracovního nasazení), s nímž jste se vrhli do několika posledních dnů. A věřte, že bylo na čase – sami jste již nějakou dobu tu&scar...

Více