Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Malý Střelec, Štír nebo Vodnář. Jak jim být dobrým rodičem

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

7. 1. 2019 | Děti a rodina

Potýkáte se s výchovou svých dětí, a nevíte, jak na ně? Zkuste k nim přistupovat podle toho, v jakém jsou znamení!

V předchozím článku jsme si představili Beránky, Blížence či třeba Ráčky, teď jsou na řadě na Střelci, Vodnáři, Štíři a další znamení. 

Dítě ve znamení Vah

Bývají to hezká děťátka, veselá a hravá, která se již od narození umějí chovat společensky. Milují oslavy, společnost, umění, kulturu, přátelské vztahy a jsou nesmírně družné. Vyznačují se svým osobitým vkusem a smyslem pro barvy, proto jsou z nich skvělí návrháři, grafici nebo aranžéři. Jak už vypovídá jejich název, často váhají a neumějí se rozhodnout. Proto jim nedávejte možnost výběru, a už v dětství je učte zvažovat situace. Jelikož Váhy náleží vzdušnému živlu, jejich myšlenky jsou pohyblivé jako vítr. Zkuste jim dát potřebný čas, aby si je uspořádaly a ujasnily. Jejich životní vášní je pravda, harmonie a krása.

Dítě ve znamení Štíra

Malí Štírci se rodí dobře stavění a v plné síle, kterou jim věnovala vládnoucí planeta Mars. Už odmalička dávají okolí najevo, že oni jsou výrazné osobnosti a budou poslouchat jen ty, kdo se zdají být silnější než oni sami. Štír oplývá pevnou vůlí, ve výchově budete muset být důslední a rozhodní. Štír náleží k živlu vody, která je symbolem citu, proto je obdařen hlubokou citlivostí, vášnivostí i zranitelností. Jednejte s ním obzvlášť citlivě, protože i malá výtka mu dokáže způsobit nepředvídatelnou duševní trýzeň. Ujišťujte ho o své lásce a jeho přecitlivělost uvolňujte uměním a tvůrčí prací. Jedině tak může být opět klidný a vyrovnaný.

Dítě ve znamení Střelce

Malí Střelci se neradi podřizují autoritě, milují svobodu a přenášejí na druhé svůj neutuchající optimismus. Pro tyto děti je podstatné cítit bezpečí, lásku, péči a četnost blízkého lidského kontaktu. Jejich zvídavost nezná hranic a je skvělým předpokladem pro jejich budoucí studium. Jsou velmi chytří, a protože rádi vyhledávají nové informace, často se věnují četbě knih. Ve škole jim postačí dávat pozor, a už jen to je dělá úspěšnými. Střelec je jedno z nejotevřenějších a nejpravdomluvnějších znamení. Čestnost a přímost však vyžaduje i od okolí, pak vás coby rodiče ctí a plní vaše pokyny.

Dítě ve znamení Kozoroha

Tyto děti jsou nesmírně ctižádostivé, pracovité i vytrvalé. Už od malička můžeme v jejich tváři pozorovat určitou vyzrálost a vážnost. Jejich chování je většinou klidné, uvážlivé. Mládě Kozoroha je domácky založené, má rádo pravidelný chod a řád. Ve škole se pečlivě učí, i když mu někdy trvá delší dobu, než přijde věci na kloub. Přes jeho na první pohled odměřený postoj bývají Kozorozi humornými společníky. Jejich životním úkolem je obnovovat v přírodě i ve světě pořádek, pomáhat slabším a nemohoucím.

Dítě ve znamení Vodnáře

Malí Vodnáři jsou velcí koumáci, často překvapuje svými neuvěřitelnými nápady. Jejich mysl je pokladnice nápadů, které čekají na uskutečnění. Vodnář miluje pokroky a technické novinky, takže s obyčejnou hračkou u něj nepochodíte. Nespokojí se s tím, co je zaběhnuté, vymýšlí nové směry, ať už se jedná o hudbu, módu či techniku. Často se bouří proti zavedeným konvencím a tradicím, se zájmem pobuřuje okolí svým zevnějškem i projevem. Jeho výroky a vynálezy bývají skutečně šokující, proto své děti veďte k tomu, aby své nápady předávaly světu a mohly ho tak obohatit o novou, lepší podobu.

Dítě ve znamení Ryb

Novorozeňátka v Rybách jsou jako vymalovaná. Minimálně do jednoho roku jsou silně spojena s pohádkovou říší snů, do které se vrací i v dospělosti. Oplývají magickou schopností si hrát nebo snít. Jsou to velcí romantici, snílci, proto milují pohádky, příběhy, ale i umění. Rodina je pro ně základna bezpečí, neradi se od ní vzdalují na delší čas. Jejich citovému vývoji prospívá o někoho pečovat. Pokud tedy nemá malá Rybka sourozence, pořiďte jí alespoň domácí zvířátko, přispívá to k její psychické vyrovnanosti. A dobrá rada na závěr. Voda je živel Ryb, a tak jim dopřejte vodní sporty a občasné naslouchání písni moře.

Pozor na plavecké pomůcky pro děti. Některé mají opačný e...

Krémová kaštanová polévka s krevetami

Krémová kaštanová polévka s krevetami

15 hlasů
1h a 10min 326 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Brambory plněné houbami

13 hlasů
1h a 5min 422kJ 61 Kč

Recept na brambory plněné žampiony, případně jinými ho...

Mrkvová polévka s koňakem

1 hlas
55min 255kJ 110 Kč

Zajímavá kombinace chutí, rychlá příprava.

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Jste zadaní? Přesto se vám může stát, že se vám budou myšlenky toulat okolo jiné osoby. Přesto vše zůstane jen u platonického snění. Moc dobře si uvědomujete, že partner je pro vás prioritou číslo jedna. Jde jen o to, že jinde se zdá tráva zelenějš&...

Více