Odplenkování krok za krokem

Máte doma děťátko ve věku jednoho roku a prostě už vás nebaví neustálé přebalování? Navíc, spotřeba plenek už dost zatěžuje váš rozpočet a dopad na ekologii vám také není lhostejný? Pojďte se podívat na tu nejvhodnější dobu. S několika triky se plenek zbavíte jednou provždy!

Už přemýšlíte, že sáhnete po nočníku? Rozhodně tento proces neuspěchejte. Dítě na nočník nepatří, pokud neumí samo sedět. I když daný věk pro nastartování výuky používání nočníku neexistuje, jako nejzazší doba se považuje věk kolem jednoho roku. V tomto období je močový měchýř dítěte o něco větší a ono si tak dokáže uvědomit svou potřebu.

Studie uvádí, že obvyklé věkové rozmezí dětí, které už jsou na nočník zralé, se pohybuje od 1,5 do 3 let věku. Ratolest však musí být vyzrálá především psychicky, a to je velice individuální. Pokud zjistíte, že se vám výuka vyměšování do nočníku nedaří, nechte to na dítěti. Ušetříte si tím spoustu námahy i nervů a dítě to jednou tak či tak zvládne samo. Nebo se vydejte cestou „opakování“.

Pravidelnost? Klíčová!

Zjistěte rozdíl mezi tím, kdy dítě zvládá sedět na nočníku a kdy ho používá k vyprázdnění. Může se totiž lehce stát, že začne chození na nočník zničehonic bojkotovat, protože ještě není schopné si vykonávání potřeby uvědomit. V tomto případě mu dopřejte delší čas a zbavte se přehnaných očekávání. Zpočátku zkoušejte juniora vysazovat na nočník po probuzení, pak i po obědě, postupně i před ukládáním ke spánku. Nebo zvolte režim po každém jídle, vždy ale v pravidelnou dobu. A co s tím vším má společného roční období?

Začátky doprovázené sluncem

Ideálním obdobím pro zahození plenky je jistě léto. Děti se učí napodobováním, proto nočník umístěte hned vedle vaší toalety. Vysvětlete ratolesti, k čemu slouží, a využijte názornou ukázku. K tomu vám stejně dobře poslouží panenka i jiný oblíbený mazlíček dítěte. Pokud se výsledek dostaví, nezapomeňte dítě náležitě pochválit.

Dobrou motivací může být i společně vytvořený kalendář se samolepkami, či drobná odměna za každý úspěch. V případě, že se dítě vzpírá nebo nechce sedět, nikdy na něj nekřičte a netrestejte ho, aby si k vyměšování na nočníku nevytvořilo trvalý negativní postoj. Buďte trpěliví a nesrovnávejte své dítě s ostatními. Jednou to prostě zvládne každý.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Přestaňte se vyhýbat plánování vlastní budoucnosti! Tento týden bude pro přemýšlení o tom, kam vlastně směřujete (a kam byste směřovat chtěli), naprosto ideální. Budete mít dostatek prostoru i času, abyste si urovnali myšlenky a touhy, abyste zhodnotili vše, čeho jste zatím dosáhli a čeho ještě dosáhnout můžete. Nestanovujte si žádné limity, dov... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

8 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:28
9 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:11
19 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat