Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Naučte děti včas, jak mají správně smrkat

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15.05.2019 | Děti a rodina

Chodí vaše dítě s nudlí u nosu nebo si je neustále utírá do rukávů? Je potřeba naučit dítě smrkat, což může být leckdy složité. Pochopit jak to funguje, není pro dítě nic jednoduchého, pro jeho zdraví je to ale velice důležité. Vyzkoušejte pár tipů, které ho budou bavit a naučí ho používat kapesník.

Svíčková

Naučit dítě, aby dokázalo používat nos k dýchání samostatně, je mnohdy běh na dlouhou trať. Dobrým pomocníkem vám ale může být obyčejná svíčka. Zapalte ji a vyzvěte vaši ratolest, aby ji nosem zkusila sfouknout. Dávejte však dobrý pozor, aby se o plamen nepopálilo.

Zrcátkovaná

Pokud doma nemáte žádnou svíčku, kterou byste dítěti ke sfouknutí mohli předložit, zrcátko jistě najdete. Systém je podobný, jako u hry se sfoukáváním svíčky, tentokrát ale bude dítě nosem foukat na zrcátko a pokusí se jej zamlžit.

Nosní fotbálek

Vezměte si pekáč, velké víko od krabice nebo jiný předmět, který má mantinel a položte do něj pingpongový míček. Vyznačte si malé branky a zahrajte si fotbálek. Foukejte nosem do míčku a snažte se dát gól jeden druhému. Kdo dal víc gólů, ten vyhrává.

Flétna

Pro správnou techniku smrkání je potřeba naučit se dostat nejen vzduch z nosu ven, ale také dovnitř. K tomu je velmi vhodná hra na zobcovou flétnu. Ta zároveň rozvíjí i schopnost pravidelného a hlubokého dýchání a má mnoho jiných, pozitivních přínosů pro zdraví i vývoj dítěte.

Foukání do sáčku

Aby byla snaha dítěte pro vás i pro něj dobře patrná, můžete mu dát k nosu igelitový sáček a vyzvat jej, aby se nadechlo ústy a nosem pak sáček nafukovalo. Není to nic snadného, proto si nedělejte těžkou hlavu, když se to nepovede při prvních pár pokusech vůbec.

Vysvětlete to

Důležité je také to, aby dítě vědělo, proč je smrkání důležité. Smrkání je důležitou prevencí proti zánětu středouší, ale také vedlejších nosních dutin, kdy se zánět u malých dětí často šíří až do očnice, což má za následek opravdu nepříjemné bolesti a horečky.

Pozor na plavecké pomůcky pro děti. Některé mají opačný e...

Vepřové plátky s kapary

Vepřové plátky s kapary

15 hlasů
55min 527 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřové plátky s oregánem

11 hlasů
55min 1090kJ 140 Kč

Smažené masové „špízy“ se sýrem a cuketou.

Smažený sumec

11 hlasů
50min 414kJ 180 Kč

Obalovaná ryba pečená v troubě.

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Jste zadaní? Přesto se vám může stát, že se vám budou myšlenky toulat okolo jiné osoby. Přesto vše zůstane jen u platonického snění. Moc dobře si uvědomujete, že partner je pro vás prioritou číslo jedna. Jde jen o to, že jinde se zdá tráva zelenějš&...

Více