Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Naučte děti včas, jak mají správně smrkat

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15.05.2019 | Děti a rodina

Chodí vaše dítě s nudlí u nosu nebo si je neustále utírá do rukávů? Je potřeba naučit dítě smrkat, což může být leckdy složité. Pochopit jak to funguje, není pro dítě nic jednoduchého, pro jeho zdraví je to ale velice důležité. Vyzkoušejte pár tipů, které ho budou bavit a naučí ho používat kapesník.

Svíčková

Naučit dítě, aby dokázalo používat nos k dýchání samostatně, je mnohdy běh na dlouhou trať. Dobrým pomocníkem vám ale může být obyčejná svíčka. Zapalte ji a vyzvěte vaši ratolest, aby ji nosem zkusila sfouknout. Dávejte však dobrý pozor, aby se o plamen nepopálilo.

Zrcátkovaná

Pokud doma nemáte žádnou svíčku, kterou byste dítěti ke sfouknutí mohli předložit, zrcátko jistě najdete. Systém je podobný, jako u hry se sfoukáváním svíčky, tentokrát ale bude dítě nosem foukat na zrcátko a pokusí se jej zamlžit.

Nosní fotbálek

Vezměte si pekáč, velké víko od krabice nebo jiný předmět, který má mantinel a položte do něj pingpongový míček. Vyznačte si malé branky a zahrajte si fotbálek. Foukejte nosem do míčku a snažte se dát gól jeden druhému. Kdo dal víc gólů, ten vyhrává.

Flétna

Pro správnou techniku smrkání je potřeba naučit se dostat nejen vzduch z nosu ven, ale také dovnitř. K tomu je velmi vhodná hra na zobcovou flétnu. Ta zároveň rozvíjí i schopnost pravidelného a hlubokého dýchání a má mnoho jiných, pozitivních přínosů pro zdraví i vývoj dítěte.

Foukání do sáčku

Aby byla snaha dítěte pro vás i pro něj dobře patrná, můžete mu dát k nosu igelitový sáček a vyzvat jej, aby se nadechlo ústy a nosem pak sáček nafukovalo. Není to nic snadného, proto si nedělejte těžkou hlavu, když se to nepovede při prvních pár pokusech vůbec.

Vysvětlete to

Důležité je také to, aby dítě vědělo, proč je smrkání důležité. Smrkání je důležitou prevencí proti zánětu středouší, ale také vedlejších nosních dutin, kdy se zánět u malých dětí často šíří až do očnice, což má za následek opravdu nepříjemné bolesti a horečky.

Kojit nebo nekojit na veřejnosti

Čočková  polévka   s kurkumou

Čočková polévka s kurkumou

0 hlasů
55min 530 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečené těstoviny

18 hlasů
60min 836kJ 145 Kč

Recept na zapečené těstoviny se sýrem tofu.

Guláš z mletého masa

17 hlasů
60min 600kJ 135 Kč

Guláš si můžete uvařit i z mletého masa, vyzkoušejte t...

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více