Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Naučte děti včas, jak mají správně smrkat

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15. 5. 2019 | Děti a rodina

Chodí vaše dítě s nudlí u nosu nebo si je neustále utírá do rukávů? Je potřeba naučit dítě smrkat, což může být leckdy složité. Pochopit jak to funguje, není pro dítě nic jednoduchého, pro jeho zdraví je to ale velice důležité. Vyzkoušejte pár tipů, které ho budou bavit a naučí ho používat kapesník.

Svíčková

Naučit dítě, aby dokázalo používat nos k dýchání samostatně, je mnohdy běh na dlouhou trať. Dobrým pomocníkem vám ale může být obyčejná svíčka. Zapalte ji a vyzvěte vaši ratolest, aby ji nosem zkusila sfouknout. Dávejte však dobrý pozor, aby se o plamen nepopálilo.

Zrcátkovaná

Pokud doma nemáte žádnou svíčku, kterou byste dítěti ke sfouknutí mohli předložit, zrcátko jistě najdete. Systém je podobný, jako u hry se sfoukáváním svíčky, tentokrát ale bude dítě nosem foukat na zrcátko a pokusí se jej zamlžit.

Nosní fotbálek

Vezměte si pekáč, velké víko od krabice nebo jiný předmět, který má mantinel a položte do něj pingpongový míček. Vyznačte si malé branky a zahrajte si fotbálek. Foukejte nosem do míčku a snažte se dát gól jeden druhému. Kdo dal víc gólů, ten vyhrává.

Flétna

Pro správnou techniku smrkání je potřeba naučit se dostat nejen vzduch z nosu ven, ale také dovnitř. K tomu je velmi vhodná hra na zobcovou flétnu. Ta zároveň rozvíjí i schopnost pravidelného a hlubokého dýchání a má mnoho jiných, pozitivních přínosů pro zdraví i vývoj dítěte.

Foukání do sáčku

Aby byla snaha dítěte pro vás i pro něj dobře patrná, můžete mu dát k nosu igelitový sáček a vyzvat jej, aby se nadechlo ústy a nosem pak sáček nafukovalo. Není to nic snadného, proto si nedělejte těžkou hlavu, když se to nepovede při prvních pár pokusech vůbec.

Vysvětlete to

Důležité je také to, aby dítě vědělo, proč je smrkání důležité. Smrkání je důležitou prevencí proti zánětu středouší, ale také vedlejších nosních dutin, kdy se zánět u malých dětí často šíří až do očnice, což má za následek opravdu nepříjemné bolesti a horečky.

Dětská narozeninová party: Jaké jsou možnosti a kolik to ...

Kmínová polévka s chlebovými krutony

Kmínová polévka s chlebovými krutony

0 hlasů
35min 459 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Polévka z lískových oříšků

19 hlasů
25min 568kJ 90 Kč

Tak trochu jiná polévka, ale přesto výborná. Nebojte s...

Drožďová polévka s karotkou

0 hlasů
55min 314kJ 70 Kč

Jednoduchá, rychlá a zdravá polévka se zeleninou a ovesný...

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Již minulý týden naznačil, že pro vás začíná méně stresující období, než tomu bylo doposud. Využijte toho! Začněte se soustředit na věci, které jste kvůli neustálému vypětí v minulých dnech a týdnech opomíjeli. Budete mít ze seb...

Více