Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jsou mateřské masáže pro nenarozené dítě bezpečné?

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

12.06.2019 | Děti a rodina

Mnoho masážních studií nabízí prenatální péči. Je takové hýčkání ze strany maséra, který musí vzít v potaz plod v břiše, bezpečné? Tohle jsou rizika!

Úleva od bolesti zad, zlepšení nálady, odplavení úzkostí, navození spánku. Mateřská masáž může zmírnit mnohé neduhy a bolesti v těhotenství, ale musí ji provádět certifikovaný odborník, který přihlédne ke specifickým potřebám matky i nenarozeného miminka. Platí však, že se okolo mateřských masáží obecně dělá zbytečné drama.

Choulostivé období

I když se říká, že někdy podobná břišní práce může vyústit v placentární oddělení od stěny dělohy během časného těhotenství, neexistují žádné vědecké důvody, že by se něco takového skutečně mohlo stát. Většina odborníků se domnívá, že důvod těchto mýtů vzniká z obav rodiček v prvním trimestru, kdy někteří lékaři nedoporučují jakékoli zásahy zvenčí, neboť potraty jsou častější během prvních dvanácti týdnů. Co se však týče druhého a třetího trimestru, tedy v rámci normálního, zdravého těhotenství, není se čeho obávat.

Vždy se vyplatí znát svůj stav

V případech preeklampsie, anamnézy potratu, předčasného porodu nebo hypertenze vyvolané těhotenstvím, je to však jiná písnička. Jakmile se gynekologovi něco nezdá, je mateřská masáž riskantní – a vždy by o ní lékař měl vědět. Pochopitelně, že žena o svém těhotenství ještě nemusí být obeznámena, což situaci trochu komplikuje.

V této souvislosti se sluší uvést, že obecně časný potrat může nastat do 13. týdne těhotenství. Projevuje se krvácením, případně bolestmi v podbřišku, které připomínají silnější menstruaci. V případě podezření na něco takového je vhodné ještě před návštěvou masážního salonu navštívit svého lékaře.

Jak to na masáži probíhá?

Prenatální masáž zahrnuje různé techniky a je zaměřena na jednoduché, vhodné pozice, během kterých těhotná žena leží kupříkladu na boku, přičemž může mít bříško vypodložené polštářem.

Mnoho terapeutů vyškolených v prenatální masáži se břichu gravidních žen vyhýbá úplně, a na zbytek těla používá velmi lehký tlak a pouze otevřené, měkké dlaně – upouští se kupříkladu od hnětení, takže ani vy nebuďte překvapené, že zatímco vám masér dříve dával do těla, teď je jemnější. Zkušení odborníci také dočasně přehlížejí specifické tlakové body, o kterých se předpokládá, že stimulují dělohu, celkově udržují masáž spíš v povrchní rovině a na křečové žíly používají speciální olej.

Trestání vede děti k pokračování v nevhodném chování

Treska na zelenině

Treska na zelenině

17 hlasů
60min 353 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špagety s tuňákem

25 hlasů
40min 575kJ 59 Kč

Recept na rychle připravené pikantní špagety s tuňákem.

Polévka z manga a mrkve

19 hlasů
35min 318kJ 95 Kč

Zajímavá kombinace manga a mrkve v receptu na rychlou ...

Poradny

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Jakým způsobem mám ukončit práci přes agenturu?

Dobrý den,pokud máte sjednanou zkušební dobu a jste ještě ve zkušební době, pracovní agentura s V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více