Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jsou mateřské masáže pro nenarozené dítě bezpečné?

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

12.06.2019 | Děti a rodina

Mnoho masážních studií nabízí prenatální péči. Je takové hýčkání ze strany maséra, který musí vzít v potaz plod v břiše, bezpečné? Tohle jsou rizika!

Úleva od bolesti zad, zlepšení nálady, odplavení úzkostí, navození spánku. Mateřská masáž může zmírnit mnohé neduhy a bolesti v těhotenství, ale musí ji provádět certifikovaný odborník, který přihlédne ke specifickým potřebám matky i nenarozeného miminka. Platí však, že se okolo mateřských masáží obecně dělá zbytečné drama.

Choulostivé období

I když se říká, že někdy podobná břišní práce může vyústit v placentární oddělení od stěny dělohy během časného těhotenství, neexistují žádné vědecké důvody, že by se něco takového skutečně mohlo stát. Většina odborníků se domnívá, že důvod těchto mýtů vzniká z obav rodiček v prvním trimestru, kdy někteří lékaři nedoporučují jakékoli zásahy zvenčí, neboť potraty jsou častější během prvních dvanácti týdnů. Co se však týče druhého a třetího trimestru, tedy v rámci normálního, zdravého těhotenství, není se čeho obávat.

Vždy se vyplatí znát svůj stav

V případech preeklampsie, anamnézy potratu, předčasného porodu nebo hypertenze vyvolané těhotenstvím, je to však jiná písnička. Jakmile se gynekologovi něco nezdá, je mateřská masáž riskantní – a vždy by o ní lékař měl vědět. Pochopitelně, že žena o svém těhotenství ještě nemusí být obeznámena, což situaci trochu komplikuje.

V této souvislosti se sluší uvést, že obecně časný potrat může nastat do 13. týdne těhotenství. Projevuje se krvácením, případně bolestmi v podbřišku, které připomínají silnější menstruaci. V případě podezření na něco takového je vhodné ještě před návštěvou masážního salonu navštívit svého lékaře.

Jak to na masáži probíhá?

Prenatální masáž zahrnuje různé techniky a je zaměřena na jednoduché, vhodné pozice, během kterých těhotná žena leží kupříkladu na boku, přičemž může mít bříško vypodložené polštářem.

Mnoho terapeutů vyškolených v prenatální masáži se břichu gravidních žen vyhýbá úplně, a na zbytek těla používá velmi lehký tlak a pouze otevřené, měkké dlaně – upouští se kupříkladu od hnětení, takže ani vy nebuďte překvapené, že zatímco vám masér dříve dával do těla, teď je jemnější. Zkušení odborníci také dočasně přehlížejí specifické tlakové body, o kterých se předpokládá, že stimulují dělohu, celkově udržují masáž spíš v povrchní rovině a na křečové žíly používají speciální olej.

Kdy byste měli začít s péčí o první zoubky

Lososový pstruh v solné krustě

Lososový pstruh v solné krustě

13 hlasů
60min 242 kJ 550 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí kebab

12 hlasů
55min 611kJ 160 Kč

Jemně pikantní kebab.

Smažené kuřecí kousky

21 hlasů
60min 566kJ 120 Kč

Křehké, šťavnaté a chutné, podmáslí dodá masu zajímavo...

Poradny

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Mohu začít podnikat během mateřské dovolené?

Dobrý den,pokud chcete s podnikáním teprve začít, můžete klidně začít podnikat už během mateřské ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zábava. To je slovo (a pocit), který bude v životě Beranů následující týden dominovat. Ne že by vás nečekaly žádné problémy nebo horké chvilky (především v práci – termín, který vypadal, že je v nedohlednu, se nebezpečně přibl&ia...

Více