Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zima je nejvhodnější dobou pro plánování miminka

25.01.2020 | Děti a rodina

Jestliže plánujete rozšířit vaši rodinu o dalšího člena, je zima právě tím nejvhodnějším obdobím. Podle lékařských studií i zkušeností ostatních maminek je snažení v tomto chladném období roku kratší a také úspěšnější. Proč tomu tak je?

Více odpočíváme

V zimě se toho příliš dělat nedá a i ti největší neposedové jsou nuceni upustit od většiny svých běžných aktivit. V zimě tedy odpočíváme více, než v jiné části roku, čímž se snižuje i hladina stresu. Odpočaté tělo a klidná mysl jsou jedny z nejdůležitějších faktorů, které dokážou zvýšit šance, když se snažíte o početí. Navíc sníh za okny a mrazivé teploty přímo vybízí k trávení volného času pod peřinou.

Trávíme spolu více času

V zimě se také prodlužuje doba, kdy jsme jeden druhému více nablízku. V teplejších měsících trávíme mnoho času mimo domov a na zplození potomka si vyhraňujeme čas především ve večerních hodinách, kdy se se svým protějškem konečně potkáte v posteli. To ale není ideální. Lékaři tvrdí, že večer, kdy je tělo unavené a oslabené, se šance na početí výrazně snižují. V zimě se také dříve stmívá, a aniž bychom si to uvědomovali, často uléháme dříve, než po zbytek roku. To je důvod, proč je šance na otěhotnění vyšší než jindy.

Více jíme

V zimním období dáváme přednost na kalorie bohatším pokrmům, které pomáhají udržet naše tělo v dobrém výživovém stavu. Pravidelný přísun jídla aktivuje funkci lidského metabolismu, čímž se urychlí nejen běh trávicího ústrojí, ale také aktivita reprodukčních orgánů. Ačkoli se tvrdí, že jsou mužské spermie v období zimy pomalejší, u žen je situace opačná. Zkuste si tedy po dobré večeři naplánovat výrobu nějakého toho potomka. Třeba to klapne.

Výhoda v termínu porodu

Pokud se vám podaří otěhotnět v období zimy, termín porodu, při standardním průběhu, bude vypočítán v období podzimu. Což je poněkud příjemnější část roku, především v ohledu hojení poporodních poranění, kdy už nás netrápí letní vedra. I pro miminka je podzim přijatelnější, neboť se snižuje riziko vzniku pylových alergií, na které organismus novorozence není příliš připravený. Je však obdobím virových infekcí, takže je nutné si dávat větší pozor v tomto směru.

Legendární Igráček dostal roušku a výtěžek jde na pomoc z...

Kuřecí kostky s ananasem

Kuřecí kostky s ananasem

20 hlasů
50min 816 kJ 125 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ratatouille

18 hlasů
50min 238kJ 99 Kč

Velmi populární jídlo ve středomořské kuchyni. Ratatou...

Česnekové špagety s houbami

13 hlasů
45min 540kJ 80 Kč

Jednoduchý recept, který vás překvapí jemnou propleten...

Poradny

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jsem těhotná a končí mi pracovní smlouva, musím na ÚP?

Dobrý den,pokud máte pracovní smlouvu uzavřenou na dobu určitou, zaměstnavatel nemá povinnost sml... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více