Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dotazy na založení rodiny dokáží pěkně vytočit

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

4. 5. 2020 | Děti a rodina

„Už čekáte miminko?“ „To je dobře, že jste šťastní. Tak teď už chybí jen to miminko.“ „Už byste si měli ale pomalu pospíšit, biologické hodiny tikají.“ Tyhle a další komentáře ohledně plánování rodiny se začnou objevovat zhruba od té doby, kdy dovršíte věku 23 let, nebo když ukončíte studium. Proč jsou ale otázky a komentáře na téma těhotenství nevhodné?

Existují ženy, které se vědomě rozhodnou pro život bez dětí a jsou ženy, které si život bez dětí neumějí představit. Pro ty jsou zrovna tyhle otázky velmi nervující. Jsou ženy, které jsou bezdětné bez vlastního rozhodnutí. Jsou ženy, které nemají partnera. Jsou ženy, jejichž partner na dítě není zralý, nebo je nechce. Jsou ženy, které by daly všechno za to, aby už konečně držely v ruce pozitivní těhotenský test. Jsou ženy, které nesmějí otěhotnět ze zdravotních důvodů. Jsou ženy, které mají za sebou potraty. A pro všechny tyto ženy je každá další podobná otázka a upozornění na tikající biohodiny jako mučení.

Kolik bolesti způsobí jedna otázka

Jen málo žen se totiž přímo vyjádří, proč to tak je. A je to pochopitelné! Možná mají strach z toho, co by si ostatní mohli pomyslet. Možná jen nechtějí toho druhého uvést svojí přímou odpovědí do rozpaků. Možná se až příliš stydí. Možná o tom prostě ještě nemohou mluvit. Tohle téma je totiž příliš emotivní, příliš citlivé, příliš bolestivé a především naprosto osobní. Proto je důležité si uvědomit, že i dobře míněnou otázkou nebo komentářem můžete takovou ženu velmi zranit.

Když příroda nepomáhá

Téma je velmi citlivé a potřebuje více pozornosti. Představte si jen, že žena, která bytostně touží po dítěti, děti mít nemůže, nebo se jí nedaří otěhotnět. Jak je celá situace těžká a bolestná i bez neustálého dotazování nezúčastněných. Je to téma, které se v dnešní době dotýká více žen, než si dokážete představit, ale které o tom nemluví, ačkoliv by možná chtěly. Je to trochu jako tabu – ale něco, co se týká tolika lidí, zatěžuje, a nebo dokonce ničí, by nemělo být nikdy tabu.  

Neukojená zvědavost

Zvědavost je něco přirozeného a také skvělého! Bez zvědavosti by přece lidstvo nebylo tam, kde je. Ale možná ty z vás, které nechtějí na nekonečné otázky, jestli jsou už těhotné a kdy už tedy budou, odpovídat, prostě odpovídat nemusí. Až jednou otěhotníte, určitě na vás každý dříve či později těhotenství pozná. Možná prostě není potřeba každou lidskou zvědavost uspokojit a jednoduše počkat, až to přijde.

Kojit nebo nekojit na veřejnosti

Rajčata v těstíčku

Rajčata v těstíčku

10 hlasů
35min 734 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátek na zázvoru s pomerančem

9 hlasů
40min 596kJ 99 Kč

Dietní kuřecí plátek s pomerančem.

Zapečená cuketa

20 hlasů
50min 373kJ 85 Kč

Zapečená strouhaná cuketa se sýrem.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více