Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Aby se děti o prázdninách zabavily

21.07.2020 | Děti a rodina

Ještě více než polovina prázdnin je před námi. A přestože máte možná již naplánovanou společnou dovolenou, dva měsíce jsou velmi dlouhá doba na to, abyste své děti každý den dokázali zabavit. Proto pro vás máme několik tipů na aktivity, které vaše potomky zaměstnají ve chvílích, kdy vy musíte pracovat.

Prázdniny u příbuzných

Babičky, tetičky, strýcové a nejrůznější vzdálení příbuzní málokdy vídají vaše děti během školního roku. O to spíše, pokud pocházejí z jiných končin České republiky. Léto je tak ideální doba na rodinné sbližování. Pokud to situace jen trochu dovoluje, vůbec se nerozpakujte dětem zabalit kufry a poslat je na pár dnů k příbuzným. Ti to vydrží, a vy tak budete mít čas na své pracovní povinnosti alespoň pár dnů v roce.

Velký letní úklid

Na nějaké velké cídění není většinou během školního roku čas, ani nálada. Pokud jsou již vaše děti dostatečně velké, naplánujte jim třeba na dva dny v pracovním týdnu úklid domácnosti či vaření. Můžete je například motivovat i finanční odměnou nebo je za odměnu o víkendu vzít do kina či na výlet.

Sebevzdělávání

Zatímco dříve jsme letní prázdniny vnímali jako kompletní odpočinek od školy, dnešní doba je již trochu jiná a i na prvním stupni mají děti seznam úkolů či četby, kterou by měly během prázdnin stihnout. Hned na počátku července se tak ujistěte, že mají potomci k dispozici veškeré podklady a s ohledem na naplánovanou dovolenou jim vytvořte harmonogram školních aktivit. Budete tak mít jistotu, že nedělají žádnou neplechu a zároveň se nestane, že budete vše dohánět poslední týden v srpnu.

Příměstské tábory

Příměstské tábory jsou ideální volbou pro pracující rodiče. Fungují tak, že děti ráno na určené místo odvedete a odpoledne si je v předem stanovenou dobu zase přivedete domů. O děti je přes den postaráno, mají program a jsou aktivní. Zároveň je na příměstských táborech i postaráno o jídlo, děti si najdou nové kamarády a přitom je máte večer unavené doma.

Dětí se partnerská krize nesmírně dotýká

Marocká kuřecí stehna s cizrnou

Marocká kuřecí stehna s cizrnou

3 hlasy
1h a 20min 542 kJ

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře Balkari

20 hlasů
30min 544kJ 77 Kč

Kuře Balkari je určeno především pro milovníky pikantn...

Salát z červeného zelí

7 hlasů
60min 552kJ 55 Kč

Salát z červeného zelí s jablky a rozinkami.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více