Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nezapomenutelné léto s dětmi

04.08.2020 | Děti a rodina

Přemýšlíte, jak letošní léto prožít opravdu originálně a nezapomenutelně? Aby se vám to povedlo, nemusíte nutně jezdit na drahé dovolené nebo zařizovat extra zážitky. Mnohdy postačí jen ty nejbanálnější věci, které i vás kdysi dělaly šťastnými a jen jste na ně zapomněli. Sestavili jsme proto pro vás 4 tipy, které vám mohou dopomoci znovu naleznout inspiraci a prožít se svými dětmi to nejkrásnější léto.

Přeneste se do svého dětství

Vyvolává ve vás léto vzpomínky na všechna ta dobrodružství a hry, které jste si bezpodmínečně užívali? Pokud vám je tahle vzpomínka každým rokem stále vzdálenější, vraťte se do svého dětství. A to doslova. Vraťte se na místo, kde jste prožívali svá první přátelství a s tím i první lumpárny – udělejte si společné prázdniny ve svém prvním doma. Vaši rodiče budou určitě moc rádi, když společně s vámi i děťátkem stráví pár hezkých chvil. Každého z vás jistě napadne spoustu věcí, které má spojené s místem, kde vyrůstal. Vezměte děťátko třeba na místní koupaliště, dětské hřiště, pískoviště nebo si udělejte společný piknik v trávě. Ukažte mu všechna zákoutí, která jste i vy kdysi prozkoumávali a kde pracovala hlavně vaše dětská fantazie – vzpomeňte si třeba na bunkry schované v přírodě. Zábava pro oba zaručena. A pro vás navíc i s bonusem příjemné nostalgie.

Tip: Malé děťátko sice rádo objevuje, ale ještě nezvládne příliš dlouhé procházky, vyplatí se proto vzít si s sebou kolo a ukázat mu všechna místa z pohodlné vyhlídky dětské sedačky. Projet se můžete i ráno na cestě pro čerstvé pečivo nebo odpolední zmrzlinu. Kromě úžasného dobrodružství, které vás přitom oba čeká, budete mít určitě dobrý pocit ze své lepší, nově nabyté fyzické kondice.

Krásy českých míst

Kdy jindy bude vhodnější příležitost, užít si krásné léto v českých luzích a hájích, než je teď? Navíc o prázdninách pořádají organizátoři akcí spoustu dětských programů, které i na vás dýchnou trochu té pohádkové atmosféry. Kromě klasických návštěv zámků a hradů můžete vyrazit do jednoho z pohádkových lesů, kontaktních zooparků, ale i do pravého pekla, kde můžete v tematicky vyzdobeném pokojíku i přespat. Za deštivých dnů zavítejte třeba do krytých aquaparků, planetária nebo dětských heren, kde najde zábavu děťátko jakékoliv věkové kategorie.

Věnujte mu svůj čas

Možná ten nejdůležitější tip, který vám dnes dáme ­– věnujte mu svůj čas. Právě v době prázdninového zpomalení duševního i pracovního tempa, je ideální příležitost se svým děťátkem prostě jenom být. Napojte se na něj, vnímejte ho, povídejte si o pocitech a o scenériích, které právě vidíte. Ať už to je čistě modré nebe bez mráčků, noční obloha plná hvězd, pozoruhodný vodní svět nebo lesní zvířátka, které zahlédnete při procházce. Děti netouží po nepřetržité aktivitě, ale hlavně po sblížení a vaší pozornosti. Někdy si myslíme, že malé děti tyhle věci nevnímají, ale pravdou je, že dokonalé napojení dítěte s rodičem vytváří pocit bezpečí, porozumění a pocit, že je vaše děťátko součástí většího celku. Zkrátka, že ho opravdu vnímáte jako plnohodnotného člena rodiny a osobu se svými názory a vlastními pocity.

Vzpomínky, co zahřejí

Léto je plné barev, neodolatelných vůní a svobody. Spousta lidí nasaje všechny tyhle pocity jako houba a žije z nich po celý rok. Proto si hezké letní momenty zkuste čas od času zdokumentovat. Fotky na konci léta vyvolejte, ale pozor, neuklízejte je do alba – dejte je na lednici, kde budou na očích během celého roku a vaše rodina se k nim bude moct nostalgicky vracet vždy, když přijde nějaké pochmurno, přepadne vás špatná nálada nebo snad pocit stereotypu. Uvidíte, že tyhle prázdninové vzpomínky zaručeně zahřejí, i když za oknem začne padat první sníh.

Internetovou šikana nabírá na intenzitě

Kuřecí frikasé

Kuřecí frikasé

0 hlasů
1h a 20min 705 kJ 220 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Filé ze pstruha na vinných listech

9 hlasů
1h a 10min 444kJ 255 Kč

Jestli máte rádi pstruha, určitě vyzkoušejte tento rec...

Lahodné řecké souvlaki s tzatziki

15 hlasů
45min 315kJ 145 Kč

Jak vybrat správný olivový olej? Chuť oleje závisí na ...

Poradny

Jsem půl roku v PN, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,pokud byste pro zaměstnavatele odpracovala v letošním roce alespoň 60 dní, vznikl by Vá... Více

Zaměstnavatel mě neuvolní na asistovaný styk, co dělat?

Dobrý den,chápu, že tato situace je pro Vás obtížná. Zákonk práce jednoznačně vymezuje situace, v... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více