Vyrobte si doma s dětmi strašidelné dekorace na Halloween

29. 10. 2020 | Děti a rodina

Každý rok na Vánoce i Velikonoce zdobíme své domovy a čím dál častěji je odíváme do tematické výzdoby i s blížícím se podzimem, kdy nás čeká Halloween. Nejedná se sice o tradiční český svátek, ale děti ho milují. A to především díky možnosti kreativně se vyřádit při vyrábění strašidelných kostýmů a předmětů, které leckdy vyvolají strach i u dospělých. Využijte sychravé podzimní počasí, které je jako stvořené na vyrábění strašidelných dekorací, a originálně vyzdobte váš domov tak, že se kolemjdoucí u vašich rozsvícených oken se zaujetím zastaví.

K tradiční halloweenské výzdobě patří vydlabané dýně se svíčkou uvnitř, čarodějnice, černé kočky se svítivýma očima, duchové, netopýři, pavouci a všelijaká další zvířata a příšerky. Všechno se už dnes dá pohodlně a bez práce koupit, ale vyrobit si s trochou fantazie své vlastní děsivé rekvizity je o dost větší zábava. Až se za okny začne rozprostírat mlha, setmí se a večer bude ještě dlouhý, zabavte nenechavé dětské ruce výrobou dekorací na Halloween. Materiál na tvoření se dá sehnat za rozumný peníz.

DIY tip: Pavouci a pavoučci z polystyrenu

Na výrobu pavoučků potřebujete polystyrenové kuličky, černou akrylovou barvu, pohyblivé nalepovací oči, chlupaté drátky, spirálku pro zavěšení a tavicí pistoli. Postup je dále jednoduchý.

„Nejprve natřete polystyrenové koule černou akrylovou barvou, budou fungovat jako tělíčko pavouka. Abyste se při vyrábění neumazali od barvy a kouli co nejlépe natřeli, můžete použít špejli. Nasaďte na ni kouli, natřete pohodlně ze všech stran a nechte zaschnout. Po zaschnutí přilepte pohyblivá očka. V úrovni pavoučích očí udělejte na každé straně koule čtyři dírky, do kterých zasunete chlupaté drátky. Ty poslouží jako pavoučí nožičky. Pro jistotu je můžete připevnit ještě trochou lepidla pomocí tavicí pistole. Nožičky na konci nezapomeňte ohnout a zakroutit tak, aby pavouček dobře stále na všech nohách,“ radí Lenka Pachmanová zakladatelka platformy Idea Creative. Hotové pavoučky můžete ještě působivě zavěsit do prostoru, třeba do okna. Uděláte to jednoduše tak, že do horní části našroubujete speciální spirálku, která slouží k zavěšení polystyrenových produktů.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

100 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
224 Příspěvků
Poslední příspěvek 30.11.
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat