Úlevu při bolestech nohou v těhotenství přinese procházka

Zrovna jste z botníku dočasně vyřadila další pár bot, protože kvůli oteklým kotníkům je prostě nenazujete? Bolí vás nohy tolik, že byste radostné očekávání nejraději celé trávila v posteli? Víme, co vám uleví!

Je až k nevíře, že život dokážou otočit vzhůru nohama jen dvě miniaturní čárky. Ano, ty, které se objeví na těhotenském testu! S nimi začínají radikální změny, a to zejména prioritní, stravovací, psychické a tělesné. Když už jsme u nich, proč narůstající bříško doprovázejí i bolesti nohou? Měla by při nich nastávající maminka „panikařit“?Jev, kterému se nelze vyhnout

Čemu se při čekání na potomka žádná žena nevyhne, to jsou kilogramy navíc. Přibírání jako takové pak zvyšuje tlak na kolena, chodidla, paty i klenby nohou, jež se mohou i zploštit. Nepohodlí, které pociťujete vy i vaše namáhané končetiny, je tedy naprosto normální a běžné. Často se k němu přidávají otoky, za které může zase zvětšující se děloha. Ta trochu zpomalí krevní oběh v pánvi i dolní polovině těla, což končí nateklými kotníky i stresem při obouvání. Čím si můžete ulevit?

Nohy prosí o zvedání

Kdykoli vám to denní program dovolí, lehněte si na záda a nohy si zvedněte. Je jedno, zda je opřete o stěnu nebo použijete polštář, jejich zvýšená poloha pomůže situaci napravit, protože zmírní zátěž žil a zlepší průtok krve.

Projděte se na čerstvém vzduchu

I když se cítíte unavená a toužíte po posteli a tlusté dece, věřte, že i krátká procházka na čerstvém vzduchu vám nesmírně uleví. Chůze jako taková má na oběhovou soustavu velice příznivý vliv, a navíc podporuje produkci šťastných hormonů. Nezapomínejte ani na pitný režim. Dostatek tekutin podpoří hydratační rovnováhu v organismu, zatímco vyloučí přebytečnou vodu, která stojí za vznikem otoků.

Nechte si udělat masáž

I masáž představuje zaručený způsob, jak si ulevit od bolesti nohou! A protože vám v její samo realizaci brání roztomilý „pupík“, zřejmě se to neobejde bez pomoci partnera. Ovšem pozor, je tu něco, co by váš osobní masér měl vědět. Podle lidových léčitelů mohou určité body kolem kotníků zapříčinit kontrakce dělohy, takže tomuto místu je třeba se vyhnout. Bezpečnou zónou jsou chodidla, prsty, lýtka i kolena.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

106 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
55 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat