Originálně zabalený dárek potěší mnohem více

Třetí adventní týden je v plném proudu a mozkové závity běží většině z nás naplno ve snaze vyřešit, čím letos obdarovat naše blízké. Je to přirozené – chceme-li potěšit někoho blízkého, dáme si záležet na výběru dárku. Tím ale naše starosti zpravidla nekončí, na řadu totiž přichází balení. Nápaditým a originálně pojatým balením dárku uděláte radost hned dvojnásobnou. Dobrá zpráva je, že nemusíte nakupovat drahé dekorační předměty, ale vystačíte si pouze s vaší fantazií a tím, co máte běžně doma.

Starost s dárky nekončí ani ve chvíli, kdy je úspěšně pořídíme. Poté totiž nastává čas lámat si hlavu s tím, jak je vhodně a hezky zabalit. Děsí vás představa, že vás rozmotané role papíru spolknou a nadobro uvíznete ve stuhách a mašlích? Nebojte, není se čeho bát, a s trochou kreativity to navíc může být zábava, která vás nevyjde draho. Existují totiž jednoduché triky, díky kterým budou zabalené dárky vypadat úchvatně. A nepotřebujete k tomu nic složitého a drahého, většinu z toho můžete najít doma nebo nasbírat během zimní procházky v přírodě. 

DIY návod na originální dekoraci na balicí papír

Na originálně zabalený dárek budete potřebovat balicí papír, ideální je přírodní hnědý, vatové tyčinky, špejli, polystyrenovou kouli, řezák či perořízek, tavicí pistoli, nůžky a brčko. „Vatovým tyčinkám odstřihněte jeden konec tak, aby vám zbyla tyčka s vatovou bambulkou. Řezákem přepulte polystyrenovou kouli, potřebovat budete jen jednu polovinu. Špejlí s ostrým okrajem si v pravidelných vzdálenostech předpřipravte otvory pro umístění tyčinek. Tyčinky zapíchejte do všech otvorů v polokouli. Důležité je, aby v nich pevně držely,“ vysvětluje Lenka Pachmanová z Idea Creative. Z balicího papíru si ustřihněte delší, asi centimetr široký stejnoměrný proužek. Vezměte brčko a pravidelně ho oviňte ustřiženým proužkem, na koncích přilepte.

„Polystyrenovou polokouli s vatovými bambulkami přilepte k dárku jen decentně, aby držela, ale dala se znovu použít. Pod vzniklého ježečka přilepte dekorované brčko a dozdobte odstřiženými vatičkami z tyčinek. Voilà, neotřelá dekorace na dárkové balení je na světě, a to vše s minimem úsilí a peněz. Fantazie je nekonečná a představivosti se meze nekladou,“ říká Lenka Pachmanová.

Na hnědém přírodní papíru, se budou také vyjímat sušené pomeranče, ale také obyčejné šišky, které si venku můžete nasbírat s dětmi.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

6 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:50
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:33
5 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:56

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat