Neučte svého syna předsudkům

Být perfektním rodičem, který nedělá žádné chyby, je téměř nemožné. Pokud jste ale hrdý rodič synka, následující věty byste mu raději říkat neměli, abyste v něm nevědomky nezaseli semínko předsudků.

Při všech těch důležitých, a mnohdy i velmi rychlých, rozhodnutích, které při výchově dětí musí rodič denně udělat, je snadné zapomenout, jak důležité a pro život zásadní může být i jen samotná formulace. Právě především s ohledem na „mužnost“, byste podle psycholožky Dr. Alizy Pressman následující výroky měli raději přeformulovat.

„Jednou budeš holkám lámat srdce!“

Zní to docela neškodně. Jakmile si klouček na pískovišti hezky hraje s holčičkou a je na ni milý, jsou takové reakce velmi časté. A ačkoli je to v tom okamžiku jistě myšleno s humorem, může už v dětské hlavě upevnit jisté vztahové stereotypy.

„Ty jsi tak statečný!“

Chlapci jsou často vychováváni k tomu, aby byli silní a odvážní a lepší než ti druzí, což vede k podvědomé potřebě neustálého poměřování. Žádný div, že taková věta padne na úrodnou půdu. I v tomhle případě nepochybně není myšlena zle, ve většině případů právě naopak. Ale nikdy nezapomínejte, že i muži mohou dát najevo své city a nemusí být pořád jen silní a stateční.

„Kluci si s panenkami nehrají.“

Velmi častá věta, a přitom je vědecky dokázáno, že hraní si s panenkami má na chlapce stejný vliv jako na děvčátka – posiluje schopnost empatie, rozvíjí fantazii a řečové dovednosti, a navíc z malých pečujících chlapečků vyrostou báječní tátové.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Zrozenci znamení Berana by se pro následující dny měli vyvarovat rozdávání nejrůznějších dobře míněných rad. Naopak by měli své nejbližší nechat dělat věci po svém, i když to znamená, že se spálí a budou dělat chyby. Pokud totiž svou přirozenou touhu ukazovat ostatním ten „správný“ směr neovládnete, může se stát, že se vaše snahy obrátí proti vá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

107 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:45
5 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:44
57 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:12

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat