Jediné pravidlo pro sladký spánek miminek i rodičů

Spánek miminek je jedním z nejčastějších témat maminek. Protože když miminko spí dobře, prospívá to nejenom jeho dobré náladě, ale také výrazně ulehčuje den maminkám. Pokud nespavost miminek trápí právě vás, pravidlo 2-3-4 hodiny pomůže vám i vašemu miminku najít si pravidelný rytmus a spát lépe.

V prvních měsících se čas, kdy miminko spí, neustále mění. Nejdříve potřebuje spát hodně a vzhůru je jen krátce. Ale postupně je stále aktivnější, a tak spí méně a méně. A v šesti nebo osmi měsících už potřebuje spát jen dvakrát během dne. Má vaše dítě každý den jiný spánkový rytmus? Pak vám může pomoci pravidlo 2-3-4 hodin.

Pravidlo pro lepší spánek

Čísla znamenají počet hodin, které mají být miminka vzhůru mezi dvěma spánky. Po probuzení by tedy mělo být dvě hodiny vzhůru, teprve potom následuje polední spánek. Po dalším probuzení mý být vzhůru tři hodiny, než půjde znovu spát. A než se uloží k nočnímu spánku, má být vzhůru čtyři hodiny.

Tak si zajistíte, že vaše miminko nebude „přetažené“, když půjde večer spát, ale ani příliš čilé. Pravidlo se hodí pro děti mezi 7 a 18 měsíci, protože pak se spánkový rytmus opět mění.

Pokud budete toto pravidlo dodržovat několik dní, zjistíte, že váš den dostane pevnou strukturu. To může pomoci při plánování a pravidelnost dodá jistotu i vašemu dítěti. A to zase zajistí klidnější spánek v noci.

Najděte svůj vlastní rytmus

Ovšem každé dítě je jiné a toto pravidlo není pevně vytesáno do kamene. Může se stát, že ráno budete potřebovat delší aktivní dobu, než se miminko zase unaví. Je proto vhodné před zavedením pravidla vypozorovat, jaké rozdělení hodin bude vyhovovat právě vám. Důležité je, abyste každý den neměnili pravidla, ale pevně začlenili jedno, kterého se budete držet.

Zdroj: názory autora,https://parentingscience.com/newborn-sleep/, https://www.sleepfoundation.org/baby-sleep/baby-sleep-cycle


Celkem 1 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden nepůjde prakticky nic podle vašich představ a plánů. Ještě než začnete propadat panice a zoufalství, uvědomte si, že to nutně nemusí znamenat neúspěch či důvod k rozčarování! Někdy se zkrátka věci vyvíjejí vlastním směrem, nezávisle na v... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

149 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:51
8 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:56
27 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:54

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat