Rozdělujte čas mezi děti spravedlivě

Čas je to nejcennější, co mohou rodiče svým dětem dát. Aby se žádné dítě necítilo méně ceněné než jeho sourozenci, měli bychom každému dopřát speciální čas jen pro ně. Poradíme, jak to může fungovat v každodenním – často rušném – životě.

Zejména v našem hektickém každodenním životě může být obtížné věnovat každému dítěti stejné množství času a pozornosti. Pozornost milují především děti. A zvláště malé děti to od mámy a táty velmi vyžadují.

Mezi prací, domácností, rodinou, partnerem a časem pro sebe se někdy nedostává čas na trávení času s každým dítětem individuálně. Nemusí se jednat o rozsáhlou akci. Nejjednodušší každodenní okamžiky často nabízejí tu nejkrásnější příležitost k interakci mezi mámou nebo tátou a dítětem. U dětí se kvalita počítá před kvantitou.

Nechte děti být součástí vaší každodenní rutiny

Vy a váš partner si můžete práci rozdělit. Pokud například děláte týdenní nákupy každý čtvrtek, popadněte jedno z dětí, zatímco váš partner bude doma hlídat ostatní. Každý týden je na řadě jiné dítě.

Děti nemají velká očekávání ohledně toho, co chtějí s mámou nebo tátou dělat. Vysoké nároky obvykle přicházejí od nás samotných. Naše děti jsou prostě rády, že mohou být o samotě s mámou nebo tátou – a většina dětí si stejně myslí, že nakupování je skvělé.

Uspořádejte čas spánku podle věku

Pokud nepošlete všechny své děti spát ve stejnou dobu, ale starším dětem umožníte zůstat vzhůru o něco později, vytvoříte si večer krátké chvilky, ve kterých vás má každé dítě pro sebe. Nejdříve s vámi má čas o samotě nejmladší dítě, pak starší a tak dále až po nejstarší. Čtvrt nebo půl hodiny je zcela dostačující. Na své rutině před spaním nemusíte nic měnit, stačí změnit svůj čas.

Střídejte se v týdenních úkolech

Pokud mají děti kroužky nebo je vyzvedáváte ze školy, bylo by dobré, abyste se s partnerem střídali. Alespoň pokud vám to práce dovolí. Automaticky tak vzniká čas, který může každý z vás strávit o samotě s dítětem. Někdy se nejlepší rozhovory odehrávají během jízdy autem.

Udělejte pro každé dítě speciální den

Někdy se zapomíná na speciální aktivity s každým dítětem. Dobrým způsobem, jak tomu předejít, je mít pevné termíny. Jak přesně bude takový čas vypadat, je jen na vás. Můžete dělat něco speciálního, ale můžete si také jednoduše naplánovat, že se na dvě hodiny odpoledne vydáte sami na procházku nebo kolo. Vaší fantazii se meze nekladou.

Yes-Day pro každé dítě

Můžete také nechat své dítě určovat, co celý den budete dělat. Může si vybrat, co budete dělat, zda a kam půjdete, nebo dokonce co budete jíst. To lze provést i v přítomnosti sourozenců a lze je tedy snadno začlenit do každodenního života. Samozřejmě, že každé z vašich dětí dostane takový Yes-day.

Každoroční akce

Děti těží z kvality a ne nutně z kvantity. Můžete také jednou za rok uspořádat speciální akci. Nejlepší je vybrat něco, co vy i vaše dítě považujete za skvělé. Nezáleží na tom, co děláte, hlavní je, že tato událost bude oba (všechny) bavit! Tyto malé tradice jsou okamžiky, na které budou vaše děti vzpomínat po zbytek svého života.

Zdroj: názory autora


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden se v oblasti lásky a osobních vztahů mohou objevit nové příležitosti. Pokud jste nezadaní, hvězdy vám přejí setkání s někým, kdo vás velmi zaujme. Ti, kteří jsou ve vztahu, mohou očekávat posílení emocionální ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

13 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:47
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
144 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat