Otázky, na které je dobré znát odpověď, než si pořídíte třetí dítě

Přemýšlíte a partnerem o tom, že byste ke svým dvěma ratolestem přidali ještě jednu? Pak vám poradíme, na co také myslet, než tento plán začnete proměňovat v realitu.

Určitě zvažujete, zda třetí dítě zvládnete – nejen rodičovsky, ale také finančně a prostorově (pět lidí v 1+kk může být už docela dost). Ale zkuste vzít v úvahu i některé – na první pohled třeba ne tak zásadní – maličkosti, které ale mohou být docela důležité.

Takže jaké otázky je dobré si položit a především si na ně odpovědět?

Jste psychicky v pohodě?

Ale opravdu. Nemyslete, že když máte děti dvě, třetí už vlastně není až taková změna. Je. A na nervy je to nápor. Opravdu jste připraveni ho zvládnout?

Máte někoho, kdo vám pomůže?

Hlídací babičku? Dědečka, co má čas, kdykoli zavoláte? Můžete si dovolit zaplatit paní na hlídání? Protože přijdou chvíle, kdy je budete potřebovat.

Už to prostřední chodí?

Promyslete si pořádně, s jakým věkovým odstupem budete děti mít. Je to samozřejmě na vás, ale pamatujte, že zvládnout miminko k batoleti je opravdu zápřah. Navíc upřímně – nebudete si z nejútlejšího dětství svého prostředního dítka nic moc pamatovat. A také se může stát, že nebudete těhotenství až tak dobře zvládat – a batole se s nevolnostmi příliš neslučuje…

Zvládá partner vyhrocené situace?

Protože těch napjatých a nervově náročných situací bude se třemi dětmi ještě více, než jich je nyní s těmi dvěma. Ustojí to vaše partnerství?

Máte dost velké auto?

Protože pětimístné ještě neznamená, že se na zadní sedadlo vejdou 3 dětské sedačky. I tohle vezměte v úvahu...Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Vláčný mazanec

(30 hlasů)

Snídaně z lásky

(38 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden se v oblasti lásky a osobních vztahů mohou objevit nové příležitosti. Pokud jste nezadaní, hvězdy vám přejí setkání s někým, kdo vás velmi zaujme. Ti, kteří jsou ve vztahu, mohou očekávat posílení emocionální ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
67 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
119 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat