Diskuse na téma Nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM)

Dobrý den, na toto téma zde bylo řečeno hodně, nicméně bych se ráda ujistila a udělala jasno u svého konkrétního případu. Po cca 5 letech zaměstnání na HPP ( 2013- 2018) jsem řádně odešla na mateřskou dovolenou s tím, že PPM jsem vyčerpala a k dnešnímu dni pobírám na své dítě rodičovský příspěvek. Aktuální situace je taková, že k 31/12/2019 obdrželi všichni zaměstnanci firmy ukončení pracovního poměru na základě předchozí 2- měsíční výpovědní lhůty- z důvodu ukončení existence firmy a odstupné ve výši 3 měsíčních platu. A následně v květnu 2020 jsem zjistila, že jsem opět těhotná. Nástup na PPM mám 22/1/2021. Po zjišťování informací mi bylo řečeno, že nárok na PPM u druhého dítěte nemám, jelikož nejsem zaměstnává a nespadám a i do ochranné lhůty 180 dní. Jestli správně počítám, tak druhou podmínku bych splňovala, mít tedy zaplacené nemocenské pojištění alepoň za 270 dni za poslední dva roky, pokud počítám spravne, v mem případě tedy od 22/1/2019- 22/1/2021, což bych tedy za rok 2019 do okamžiku výpovědi měla mít splněno- říkám tuto informaci spravne? Co mám tedy v tuto chvíli udělat, abych na PPM dosáhla? Říkám spravne, ze pokud mám splněné pojisteni, ze mi stačí se zaměstnat napr. Na poslední dva měsíce, než na PPM nastoupím? Pokud bych nastoupila napr. od října a Po dvou měsících by me dal zaměstnavatel výpověď, či bych rovnou nastoupila na dobu určitou jen na tyto dva měsíce, stačí mi to pro splnění podmínky či musím byt zaměstnává i tak v den nástupu na PPM? Či i z tohoto zaměstnání plyne nějaká ochranná lhůta a tedy za říjen se bude jednat o 31 kalendářních dnů, v listopadu 30, tedy celkem 61.....nástup na PPM 22/1/2021.....stačí mi tech 61 dni jako ochranná lhůta a nárok tak mít budu? Predem dekuji za Vaše komenty a vyjasnění teto situace.


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude obzvláště intenzivní. Řada planet, včetně vašeho vládce Marta, bude fungovat jako katalyzátor pro změny a přináší s sebou jak napětí tak odměny.V oblasti kariéry budou dveře otevřené široko. Nic neskončí přesně tak, jak jste ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
7 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat