Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kohout

Hrdý Kohout 08.02.1921 - 27.01.1922, 26.01.1933 - 13.02.1934, 13.02.1945 - 01.02.1946, 31.01.1957 - 17.02.1958, 17.02.1969 - 05.02.1970, 05.02.1981 - 24.01.1982, 23.01.1993 - 09.02.1994, 09.02.2005 - 28.01.2006, 28.01.2017 - 15.02.2018,

Roky Kohouta podléhají jasné hierarchii – pod heslem „Pořádek musí být“. Cíle jsou těžce vydobyty, ovšem mají dlouhé trvání.

Kohout má vždycky vzpřímené držení těla, jeho pohled je pronikavý a chování hodno krále. Hrdý Kohout chce, aby ho jeho okolí uctívalo. Miluje okázalost, domov vybavený hodnotným nábytkem a takové postavení, které mu přináší určitou míru vlivu na ostatní. Mohl by stát úplně nahoře, na samém vrcholku, kdyby si sám spoustu věcí neztěžoval.

K penězům má Kohout zdravý vztah. Je neúnavný ve své snaze zajistit si trochu blahobytu a také je příliš pyšný na to, aby se něčeho dožadoval. Všechno chce zvládnout sám, nikomu nechce děkovat nebo být zavázán. Je schopen darovat poslední košili, ale nepřeje si, aby mu bylo také něco darováno.

Chvála je nejkrásnější dárek, který Kohout ochotně přijme. Cítí se polichocen a může se tudíž stát, že špatně vyhodnotí situaci a naletí lidem, kteří ho chtějí využít. Jakmile ale zlé úmysly rozpozná a začne přemýšlet o odplatě, jsou už tito podvodníci dávno pryč anebo se pokouší novými lichotkami dostat znovu do Kohoutovy přízně. To už se ale nepodaří.

Kohout prahne po vědění. Nikdy by nezačal s něčím, o čem si předem dostatečně nenastudoval. Chce o všem vědět, moci se zúčastnit jakékoliv debaty a dokázat, jak je cenný. Asi i proto se ostatním často jeví jako velký vychloubač, který do všeho strká svůj nos. Na druhé může působit arogantně. Mnohý jedinec, narozený ve znamení Kohouta má život spojený s rizikem. Kohout je bojovník, který chce svým agresivním chováním vypudit ostatní ze svého prostoru. Nebojí se ani toho, že zraní svého nejlepšího přítele. Ovšem takovíto Kohouti se naštěstí vyskytují v menšině.

Většina Kohoutů má, přes jejich pyšnou povahu, kterou dávají na odiv, dobré srdce a jsou připraveni svým blízkým pomoci. Ostatní by si měli vážit práce, kterou Kohouti vykonají, ovšem nikdo by po nich neměl chtít, aby se nechovali malicherně.

Práce

Kohout je zvyklý na tvrdou práci a věří, že jen díky ní dosáhne úspěchu. Ale zatímco se snaží a těžce pracuje, ostatní se mají dobře a mohou se věnovat budování své kariéry. Jen proto najdeme tolik Kohoutů na postech podřízených. Často hledá jistotu jako úředník nebo policista. Osoby, narozené v tomto znamení, pracují také v kadeřnických salonech nebo v pohostinství. Kohoutovy železné nervy ho předurčují stát se lékařem, nebo pro podobná povolání, kde se může vyskytnout i krev.

Láska

Kohout je mimořádný milenec a získá i lecjakou zdráhavou krásku. Kdo někdy v životě propadl Kohoutovu kouzlu, bude o něm nadšeně mluvit i poté, co ho Kohout opustil, aby mohl obšťastňovat další.

Muž-Kohout se nejlépe cítí ve společnosti žen. Ostatní muži jsou mu jen na obtíž. Zbytečná konkurence. I proto má jen málo přátel, ovšem o počtu přítelkyň sám ztrácí přehled.

Také žena-Kohout mívá štěstí v lásce. Ona ovšem není tak přelétavá, hledá spíše vážný vztah. Pro svého manžela by byla schopná čehokoliv. Ovšem při vší své péči o manžela zůstávají trochu opomenuta malá milá kuřátka, která přece také patří do rodiny. Žena-Kohout je dobrá matka, ale její děti jsou až druhé v pořadí. Přednost má u ní vždy muž.

Kohouti si dobře rozumí s Drakem, Koněm a Buvolem, méně pak s Hadem, Králíkem a Kohoutem.

Symbol: štěstí
Šťastné číslo: 5
Barva: světle zelená

Redakční testování: Krásnější s kolagenem od Liftea aneb ...

Polévka z jarní cibulky

Polévka z jarní cibulky

12 hlasů
40min 320 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pečený králík

4 hlasy
1h a 35min 571kJ 170 Kč

Králík pečený s hořčicovou omáčkou.

Pečení pstruzi

7 hlasů
1h a 25min 755kJ 300 Kč

Pstruzi s vinnou omáčkou s mandlemi.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více