Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ovce

Způsobná Ovce 13. 2. 1907 - 1. 2. 1908, 1. 2. 1919 - 19. 2. 1920, 17. 2. 1931 - 5. 2. 1932, 5. 2. 1943 - 24. 1. 1944, 24. 1. 1955 - 11. 2. 1956, 9. 2. 1967 - 29. 1. 1968, 28. 1. 1979 - 15. 2. 1980, 15. 2. 1991 - 3. 2. 1992, 1. 2. 2003 - 21. 1. 2004, 19. 2. 2015 - 7. 2. 2016,

Ovce je v čínském horoskopu zobrazována jako umírněná a diplomatická, nelézající za každých okolností kompromis.

Ovce vypadá navenek velmi způsobně a laskavě. Dokud se jí dobře daří, je veselá a bezstarostná. Pokud ale není dostatečně hýčkána a opečovávána, může se projevit její sklon ke smutku a mrzutosti, který sídlí v duši každé Ovce. To potom vytýká každou chybu, kritizuje a není s ničím spokojená. U mnoha Ovcí zůstává tento povahový rys dlouho skryt. Tito jedinci jsou pak báječnými partnery a spolupracovníky.

Asi nejhorším charakterovým rysem Ovce je její nerozhodnost. Často velmi dlouho váhá a rozhodne se až tehdy, když už vlastně žádného rozhodnutí není třeba.

Ovce miluje svůj domov, ale nebývá nikdy zcela spokojená. Ani s ostatními ani se sebou samou. Z jedné vteřiny na druhou dokáže propadnout úplně jiné náladě. Ovce zůstává po celý život pesimistou, její optimismus se omezuje na mlhavé naděje, jako je třeba výhra v sázkové hře, nebo naděje na ještě krásnější a útulnější domov než je ten, který vlastní.

Její okolí by se mělo snažit dodávat Ovci odvahu – odvahu k rychlému jednání, protože tím by mohla dosáhnout mnohem víc. Měla by se učit brát život tak, jaký opravdu je a nepoddávat se snům o nereálném životě. Měla by být méně uzavřená, spíše otevřít své srdce, ale to by znamenalo, jít proti svému naturelu.

Práce

Ovce má velkou výdrž, dotáhne do konce takové záležitosti, které ostatní jen plánují. Tady jí nelze nic vytknout. Jen ve snaze o vlastní kariéru zůstává poněkud pozadu, protože si většinou moc nevěří a tak zůstává na té pozici, která jí byla nabídnuta.

Ovce se stávají jen ve výjimečných případech vedoucími nebo šéfy. Nejlepší je, když si najdou uplatnění v zemědělství nebo ve státním lesním hospodářství. Jako úředníci jsou velmi pilní, jako řemeslníci zase spolehliví. Najdeme je v inženýrských a plánovacích kancelářích a všude tam, kde je třeba spolupracovníky s logickým myšlením a jednáním. Kromě toho jsou zrozenci ve znamení Ovce umělecky nadaní a povětšinou se zajímají o psaní. Psaní na ně dokonce působí jako terapie, mohou a dokážou si při něm vylít srdce.

Láska

Ovce dokáže být velmi přítulná, když najde partnera, o kterém si myslí, že ho miluje – úplně jistá si totiž Ovce zpočátku není nikdy. Ráda se mu věnuje, pokud ale zjistí, že se jedná o leklou rybku, která se zdržuje raději někde v kalných vodách, pak ji velmi rychle odkáže tam, kam patří.

Najde-li Ovce udržovaný domov, po kterém tak touží, pak celá rozkvete. K jejímu štěstí patří i kousek zahrady, výběh do zeleně. Jejím živlem je prostě stále mladá příroda.

Žena-Ovce i muž-Ovce se mohou častokrát zamilovat, ale své srdce dávají jen jednou. To už musí být někdo mimořádný, komu se podaří prolomit tvrdou slupku, obklopující Ovci, a získat si její srdce. Partner Ovce by měl mít hodně pochopení a citu, protože Ovce je lehce zranitelná. Musí ji balit do vatičky, přehlížet její nálady a nahrazovat její nerozhodnost vlastními rozhodnutími.

Ovce si dobře rozumí s Králíkem, Vepřem a Koněm, méně dobře pak s Krysou, Tygrem a Buvolem.

Symbol: přívětivost a dobromyslnost
Šťastné číslo: 4
Barva: bílá

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme objevovaly francouzskou něhu...

Zapečené žampióny

Zapečené žampióny

9 hlasů
55min 614 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Štika na bylinkách

8 hlasů
40min 563kJ 180 Kč

Zdravá dietní ryba na každý stůl.

Dušený králík v červeném víně

6 hlasů
1h a 15min 150kJ 250 Kč

porce králíka obalené v mandlové mouce, dušené v červeném...

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více