Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ovce

Způsobná Ovce 13. 2. 1907 - 1. 2. 1908, 1. 2. 1919 - 19. 2. 1920, 17. 2. 1931 - 5. 2. 1932, 5. 2. 1943 - 24. 1. 1944, 24. 1. 1955 - 11. 2. 1956, 9. 2. 1967 - 29. 1. 1968, 28. 1. 1979 - 15. 2. 1980, 15. 2. 1991 - 3. 2. 1992, 1. 2. 2003 - 21. 1. 2004, 19. 2. 2015 - 7. 2. 2016,

Ovce je v čínském horoskopu zobrazována jako umírněná a diplomatická, nelézající za každých okolností kompromis.

Ovce vypadá navenek velmi způsobně a laskavě. Dokud se jí dobře daří, je veselá a bezstarostná. Pokud ale není dostatečně hýčkána a opečovávána, může se projevit její sklon ke smutku a mrzutosti, který sídlí v duši každé Ovce. To potom vytýká každou chybu, kritizuje a není s ničím spokojená. U mnoha Ovcí zůstává tento povahový rys dlouho skryt. Tito jedinci jsou pak báječnými partnery a spolupracovníky.

Asi nejhorším charakterovým rysem Ovce je její nerozhodnost. Často velmi dlouho váhá a rozhodne se až tehdy, když už vlastně žádného rozhodnutí není třeba.

Ovce miluje svůj domov, ale nebývá nikdy zcela spokojená. Ani s ostatními ani se sebou samou. Z jedné vteřiny na druhou dokáže propadnout úplně jiné náladě. Ovce zůstává po celý život pesimistou, její optimismus se omezuje na mlhavé naděje, jako je třeba výhra v sázkové hře, nebo naděje na ještě krásnější a útulnější domov než je ten, který vlastní.

Její okolí by se mělo snažit dodávat Ovci odvahu – odvahu k rychlému jednání, protože tím by mohla dosáhnout mnohem víc. Měla by se učit brát život tak, jaký opravdu je a nepoddávat se snům o nereálném životě. Měla by být méně uzavřená, spíše otevřít své srdce, ale to by znamenalo, jít proti svému naturelu.

Práce

Ovce má velkou výdrž, dotáhne do konce takové záležitosti, které ostatní jen plánují. Tady jí nelze nic vytknout. Jen ve snaze o vlastní kariéru zůstává poněkud pozadu, protože si většinou moc nevěří a tak zůstává na té pozici, která jí byla nabídnuta.

Ovce se stávají jen ve výjimečných případech vedoucími nebo šéfy. Nejlepší je, když si najdou uplatnění v zemědělství nebo ve státním lesním hospodářství. Jako úředníci jsou velmi pilní, jako řemeslníci zase spolehliví. Najdeme je v inženýrských a plánovacích kancelářích a všude tam, kde je třeba spolupracovníky s logickým myšlením a jednáním. Kromě toho jsou zrozenci ve znamení Ovce umělecky nadaní a povětšinou se zajímají o psaní. Psaní na ně dokonce působí jako terapie, mohou a dokážou si při něm vylít srdce.

Láska

Ovce dokáže být velmi přítulná, když najde partnera, o kterém si myslí, že ho miluje – úplně jistá si totiž Ovce zpočátku není nikdy. Ráda se mu věnuje, pokud ale zjistí, že se jedná o leklou rybku, která se zdržuje raději někde v kalných vodách, pak ji velmi rychle odkáže tam, kam patří.

Najde-li Ovce udržovaný domov, po kterém tak touží, pak celá rozkvete. K jejímu štěstí patří i kousek zahrady, výběh do zeleně. Jejím živlem je prostě stále mladá příroda.

Žena-Ovce i muž-Ovce se mohou častokrát zamilovat, ale své srdce dávají jen jednou. To už musí být někdo mimořádný, komu se podaří prolomit tvrdou slupku, obklopující Ovci, a získat si její srdce. Partner Ovce by měl mít hodně pochopení a citu, protože Ovce je lehce zranitelná. Musí ji balit do vatičky, přehlížet její nálady a nahrazovat její nerozhodnost vlastními rozhodnutími.

Ovce si dobře rozumí s Králíkem, Vepřem a Koněm, méně dobře pak s Krysou, Tygrem a Buvolem.

Symbol: přívětivost a dobromyslnost
Šťastné číslo: 4
Barva: bílá

TESTOVÁNÍ: Kočičí balíčky pro všechny mlsné jazýčky plné ...

Kedlubnové řízky

Kedlubnové řízky

11 hlasů
50min 1031 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Sváteční kachna s brusinkovým džemem

18 hlasů
2h a 15min 798kJ 230 Kč

Recept na klasickou kachnu s netradiční přílohou. Poch...

Kuličky z jehněčího masa

16 hlasů
2h a 15min 805kJ 190 Kč

Tyto voňavé kuličky jsou chuťově výraznější než klasické ...

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více