Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Tygr

Neohrožený Tygr 8. 2. 1902 - 28. 1. 1903, 26. 1. 1914 - 13. 2. 1915, 13. 2. 1926 - 1. 2. 1927, 31. 1. 1938 - 18. 2. 1939, 17. 2. 1950 - 5. 2. 1951, 5. 2. 1962 - 24. 1. 1963, 23. 1. 1974 - 10. 2. 1975, 9. 2. 1986 - 28. 1. 1987, 28. 1. 1998 - 15. 2. 1999, 14. 2. 2010 - 2. 2. 2011,

Tygr je v čínském horoskopu zobrazován jako statečný a neohrožený, připravený riskovat.

Číňané říkají, že Tygra se nemá hladit. Člověk si ho má vážit a vzhlížet k němu, tehdy začne Tygr spokojeně vrnět.

Ovšem tak neškodný zase Tygr není: vrhá se do lovu a nevyhýbá se žádné rozepři – boj je pro něj elixírem života. Tygr je odvážný, když zavětří kořist, nedívá se vlevo ani vpravo. To způsobuje jeho zranitelnost při útoku z boku.

Touží po cestě vzhůru a chce být obdivován. Svojí osobností, svým panovačným vystupováním jako by byl Tygr předurčen stát se vůdcem. Je otevřený všem revolučním myšlenkám. Pro svoji autoritu si vynutí uznání i od protivníka.

Díky obdivu, kterého se Tygrovi v nemalé míře dostává, se z něj může stát pyšný a ješitný člověk. To se může u žen-Tygrů projevit přehnanou pořádkumilovností a u mužů-Tygrů samolibou arogancí. Většina Tygrů ovšem přijímá tento obdiv jako dar od boha a podle toho i jednají: jsou příkladnými nadřízenými a jedinečnými kolegy.

Jedna z věcí, které Tygr k smrti nesnáší, je nespravedlnost. Bojuje proti zlým kapitalistům, ale je také možné, že se v boji o sociální spravedlnost sám stane kapitalistou. To je ta rozpolcenost Tygrovy duše.

Tygrovi se musí přiznat velká porce tvrdohlavosti. A to platí i pro lásku. Loví divokou zvěř tak dlouho, až vyčerpán žadoní o milost. Je velmi vytrvalý a dokáže být i přesvědčivý. Jen se mu někdy vytrácí radost ze hry. Tygr miluje změny v zaměstnání, v ideálech, ale i v lásce.

U zrozenců ve znamení Tygra je podstatné, ve kterou denní dobru přišli na svět. Děti noci jsou vyrovnanější a klidnější než ti, kteří spatřili světlo světa kolem poledne. Ti bývají neklidnější a působí uhoněným dojmem.

Tygr je nebojácný a statečný, stále vyhledávající riziko. A odtud mu hrozí nebezpečí. Musel by se nutit zůstat v klidu a rozmýšlet, než se pustí do díla – ale který Tygr dokáže být v klidu?

Práce

Tygr se do pracovního života vrhá odvážně. Život účetního by pro něj byl příliš monotónní, život krejčího zase příliš puntičkářský. Práce vhodná pro Tygra musí být spojena s něčím vzrušujícím. Tygr chce zkoumat, bojovat, vyvíjet. Velkou měrou jsou v tomto znamení zastoupeni inženýři, závodníci, vojáci, podnikatelé, útoční politici a bojovné obhájkyně emancipace. Tygr nezná polovičatost, vše dotáhne do konce.

Láska

Tygr se někdy příliš brzy váže, i když přitom ví, že ho tato láska může učinit nešťastným. Ale jen na okamžik. Za dalším rohem totiž může čekat někdo jiný, kdo je schopen nabídnout víc. A tak tedy Tygr do určité míry přeskakuje z jednoho milostného dobrodružství do druhého. I ty nejpěknější vztahy se rozpadají, protože se vždy najde někdo, kdo zpočátku vypadá zajímavěji než ten předešlý. Někteří Tygři se umoudří až v druhé půli života, ovšem někteří vůbec nikdy. Co partneři Tygrů obzvláště milují, je jejich temperament, ale také jejich vnímavost.

Tygři mohou dobře vycházet se Psem, Drakem, Koněm a Kohoutem. Méně výhodný je svazek s Krysou, Opicí a Hadem.

Symbol: spirituální a erotická energie
Šťastné číslo: 3
Barva: žlutá

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme objevovaly francouzskou něhu...

Jednoduchý paprikový salát

Jednoduchý paprikový salát

8 hlasů
15min 266 kJ 25 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Štika na bylinkách

8 hlasů
40min 563kJ 180 Kč

Zdravá dietní ryba na každý stůl.

Dušený králík v červeném víně

6 hlasů
1h a 15min 150kJ 250 Kč

porce králíka obalené v mandlové mouce, dušené v červeném...

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více