Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se stane, když řeknete sbohem vysokým podpatkům

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

6. 11. 2019 | Krása a móda

Střevíčky na vysokém podpatku. Pro spoustu žen jsou synonymem elegance a krásy. Jenže pokud je nosíme často, naše tělo už toto nadšení nesdílí. Jak vlastně zareaguje na to, když vysoké podpatky jednou provždy odložíme?

O tom, kolik škod dokáží na našem organismu podpatky napáchat, toho bylo napsáno spoustu. Co se ale stane, když se s nimi rozloučíme?

Zvětší se nám chodidla

Začněme trochu kuriózní a nečekanou změnou. Poté, co odložíme podpatky a začneme opět využívat při chůzi celou plochu chodidla, se nám maličko zvětší nožky. Je to celkem logické – při chůzi na podpatcích nesly téměř celou naši váhu špičky, čímž se nepřirozeně zkracovaly šlachy a svaly na nohou. Při chůzi ve zdravější obuvi se chodidlo opět dostane do své přirozené polohy a délky (nebojte, nebudete muset kupovat jinou velikost bot, změna je poměrně nepatrná, ale dojde k ní).

Přestanou vás bolet záda

Nebo vás minimálně nebudou bolet tak často jako dřív. Podpatky zcela nepřirozeně mění držení těla (i když se zdá, že je elegantnější a vznešenější, naše páteř trpí), především v oblasti pánve, což se nutně musí projevit právě bolestí zad.

Mohou vás začít bolet paty

Jak už jsme zmínili výše – při chůzi na podpatcích jsou nesmírně namáhány špičky nohou. A tak si naše paty „odvyknou“, že nesou část naší váhy. Kromě toho nepřirozená poloha chodidla v botkách na podpatku ovlivňuje i šlachy v oblasti paty. A tak najednou plochá podrážka znamená pro paty překvapivou zátěž. Trvá pár dní, než si zvyknou – ale stojí to za to, pata se konečně dostane do své přirozené polohy a začne plnit tu funkci, kterou plnit má.

Vymizí bolest kolenou

Trápí vás kolena, a tak kvůli nepříjemným pocitům raději například ani neběháte a ortéza je váš tajný a častý společník? Možná bude stačit, pokud přestanete nosit lodičky na vysokém podpatku! Kolena totiž – ač se to nezdá – nesou při chůzi v takových botkách velkou část zátěže. A tak reagují bolestí.

Zlepší se vám rovnováha a stabilita

A to nejen proto, že balancovat v některých situacích a na některých površích v botách na vysokém podpatku představuje téměř nadlidský výkon. Oslabení svalů, které podpatky způsobují, často vyústí v neschopnost udržet rovnováhu. A tak když sáhnete po plochých podrážkách, svaly se opět zpevní a vy budete stát pevně na nohou.

Krémy proti stárnutí pleti

Dušená kuřecí stehna

Dušená kuřecí stehna

5 hlasů
1h a 35min 420 kJ 155 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Žlutý salát

14 hlasů
20min 871kJ 90 Kč

Recept na rychlý zdravý salát ze sýra, ananasu a kukuř...

Ostrá rajčatová polévka

16 hlasů
35min 295kJ 115 Kč

velmi pikantní polévka z mletého masa a rajčatové šťávy

Poradny

Pracuji na DPP, jak získat nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Pobírám ID 2. stupně, dostanu PPM a RP?

Dobrý den,pokud kromě invalidního důchodu nepobíráte jiný příjem (nevykonáváte výdělečnou činnost... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete takříkajíc balancovat nad propastí. Nevěra bude velice lákavá a k jejímu uskutečnění se dostanete opravdu blízko. Nakonec si však vzpomenete na všechno, co jste do svého vztahu investovali, a odoláte. Uvidíte, že je to sprá...

Více