Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Na křehké nehty pomůže správná péče i výživa

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

26. 9. 2019 | Krása a móda

Trápí vás křehké, lámající se či třepící se nehty? Závidíte ženám s dokonalou manikúrou, zatímco vy své nehty spíše schováváte? Pak pro vás máme dobrou zprávu. I vy můžete mít krásné a pevní nehty! Jen to chce trochu trpělivosti a především dodržovat několik pravidel.

Cesta ke krásným a pevným nehtům není otázkou týdne. Ovšem pokud budete v péči o ně opravdu důslední, odmění se vám vaše tělo krásnýma a pěstěnýma rukama. A to stojí za trochu námahy, co říkáte!

Co nehtům zaručeně prospěje?

Hydratace je základ

Většina z nás používá hydratační krém na ruce. Ovšem často jej naneseme jen na dlaně. A to je chyba. Aplikujte krém také na nehty a do oblasti nehtového lůžka. Hydratace je pro ně totiž stejně důležitá jako pro naši pleť.

Vsadit můžete i na nejrůznější olejíčky či séra přímo na nehty, ovšem stejnou službu vám prokáže klasický hydratační krém na ruce, stejně jako například olivový nebo kokosový olej či vazelína. Mažte jimi nehty kdykoli během dne a také na noc – ostatně během spánku je hydratace nejúčinnější. Nemyjeme si totiž ruce, a tak sérum či olej na nehtech dlouho vydrží.

A když už jsme u hydratace – na stavu našich nehtů se podepisuje také to, jak pečlivě dodržujeme pitný režim. Ano, i pro ně je důležitá hydratace „zevnitř“!

Pozor na chemii

Občas svým nehtům dáváme pořádně zabrat prostřednictvím nejrůznějších čističů a spol. Zatímco obličej bychom si prostředkem na mytí nádobí či podlah neopláchli, ruce v nich máčíme bez zaváhání. A to není dobře. Tyto chemikálie mají za následek jediné – odmaštění a dehydrataci nehtů, jejich vysušení a poničení. Proto byste měli při úklidu vždy používat rukavice. Možná to není nejpohodlnější, ale jistě si zvyknete a hlavně prospějete nehtům a pokožce rukou.

Mimochodem, pokud si často myjete ruce mýdlem, pak mějte na umyvadle vždy po ruce krém na ruce a nehty. Především nejrůznější antibakteriální mýdla dokážou nehty pořádně vysušit. Tak na to pamatujte a své ruce po omytí vždy ošetřete.

Námaha se nevyplácí

Řada z nás si své nehty plete s nářadím. Jen si zkuste všimnout, kolikrát denně s jejich pomocí něco seškrabujete, otevíráte, odlupujete… Přitom taková zátěž jen přispívá k jejich třepení. Nehty plní na našich prstech především ochrannou funkci, neměly by být vystavovány přílišnému tlaku. Zkuste si představit, že by konečky vašich prstů nekryly, a chovejte se k nim maximálně ohleduplně. Uvidíte tu změnu!

O nehty je nutné pečovat – pravidelně je tedy svěřte jemnému pilníčku, šetrně je leštěte, zpevňujte výživným lakem na nehty… Ostatně u pěstěných nehtů si napříště rozmyslíte, jestli je použijete například namísto nože apod.

Výživa v hlavní roli

Nikoho nejspíš nepřekvapí, že stav našich nehtů do značné míry odráží i naši výživu. Už jsme zmínili důležitost pitného režimu, nicméně nehty potřebují ke svému zdraví a kráse také základní živiny. Vitaminy (déčko, céčko, béčko…) a minerály (vápník a spol.), ale také omega-3 mastné kyseliny a spoustu antioxidantů. Tak na to myslete, až půjdete příště nakupovat potraviny.

Pokud máte opravdu poničené a velmi křehké nehty, zvažte také užívání doplňků stravy – řada výrobků v lékárně je ostatně přímo určena pro výživu nehtů. V závažnějších případech pak vyhledejte odbornou pomoc u dermatologa.

Ty nejlepší oleje pro vaše vlasy. Víte, po kterém sáhnout?

Zelný salát s jarní cibulkou

Zelný salát s jarní cibulkou

1 hlas
45min 349 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Jablečný salát

16 hlasů
25min 876kJ 65 Kč

Salát vhodný i pro slavnostní příležitost, navíc plný ...

Studená zeleninová polévka Gazpacho

0 hlasů
25min 140kJ 60 Kč

Jemná polévka,která vás osvěží . Gazpacho je původem z An...

Poradny

Dostanu PPM, když skončím v práci ve zkušební době?

Dobrý den,do potřebné doby nemocenského pojištění (270 kalendářních dní během posledních dvou let... Více

Je možné zaslat dotaz e-mailem?

Dobrý den, Katko,omlouvám se, ale svoji e-mailovou adresu zveřejňovat nebudu. Dotaz můžete vložit... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více