Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Na křehké nehty pomůže správná péče i výživa

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

26.09.2019 | Krása a móda

Trápí vás křehké, lámající se či třepící se nehty? Závidíte ženám s dokonalou manikúrou, zatímco vy své nehty spíše schováváte? Pak pro vás máme dobrou zprávu. I vy můžete mít krásné a pevní nehty! Jen to chce trochu trpělivosti a především dodržovat několik pravidel.

Cesta ke krásným a pevným nehtům není otázkou týdne. Ovšem pokud budete v péči o ně opravdu důslední, odmění se vám vaše tělo krásnýma a pěstěnýma rukama. A to stojí za trochu námahy, co říkáte!

Co nehtům zaručeně prospěje?

Hydratace je základ

Většina z nás používá hydratační krém na ruce. Ovšem často jej naneseme jen na dlaně. A to je chyba. Aplikujte krém také na nehty a do oblasti nehtového lůžka. Hydratace je pro ně totiž stejně důležitá jako pro naši pleť.

Vsadit můžete i na nejrůznější olejíčky či séra přímo na nehty, ovšem stejnou službu vám prokáže klasický hydratační krém na ruce, stejně jako například olivový nebo kokosový olej či vazelína. Mažte jimi nehty kdykoli během dne a také na noc – ostatně během spánku je hydratace nejúčinnější. Nemyjeme si totiž ruce, a tak sérum či olej na nehtech dlouho vydrží.

A když už jsme u hydratace – na stavu našich nehtů se podepisuje také to, jak pečlivě dodržujeme pitný režim. Ano, i pro ně je důležitá hydratace „zevnitř“!

Pozor na chemii

Občas svým nehtům dáváme pořádně zabrat prostřednictvím nejrůznějších čističů a spol. Zatímco obličej bychom si prostředkem na mytí nádobí či podlah neopláchli, ruce v nich máčíme bez zaváhání. A to není dobře. Tyto chemikálie mají za následek jediné – odmaštění a dehydrataci nehtů, jejich vysušení a poničení. Proto byste měli při úklidu vždy používat rukavice. Možná to není nejpohodlnější, ale jistě si zvyknete a hlavně prospějete nehtům a pokožce rukou.

Mimochodem, pokud si často myjete ruce mýdlem, pak mějte na umyvadle vždy po ruce krém na ruce a nehty. Především nejrůznější antibakteriální mýdla dokážou nehty pořádně vysušit. Tak na to pamatujte a své ruce po omytí vždy ošetřete.

Námaha se nevyplácí

Řada z nás si své nehty plete s nářadím. Jen si zkuste všimnout, kolikrát denně s jejich pomocí něco seškrabujete, otevíráte, odlupujete… Přitom taková zátěž jen přispívá k jejich třepení. Nehty plní na našich prstech především ochrannou funkci, neměly by být vystavovány přílišnému tlaku. Zkuste si představit, že by konečky vašich prstů nekryly, a chovejte se k nim maximálně ohleduplně. Uvidíte tu změnu!

O nehty je nutné pečovat – pravidelně je tedy svěřte jemnému pilníčku, šetrně je leštěte, zpevňujte výživným lakem na nehty… Ostatně u pěstěných nehtů si napříště rozmyslíte, jestli je použijete například namísto nože apod.

Výživa v hlavní roli

Nikoho nejspíš nepřekvapí, že stav našich nehtů do značné míry odráží i naši výživu. Už jsme zmínili důležitost pitného režimu, nicméně nehty potřebují ke svému zdraví a kráse také základní živiny. Vitaminy (déčko, céčko, béčko…) a minerály (vápník a spol.), ale také omega-3 mastné kyseliny a spoustu antioxidantů. Tak na to myslete, až půjdete příště nakupovat potraviny.

Pokud máte opravdu poničené a velmi křehké nehty, zvažte také užívání doplňků stravy – řada výrobků v lékárně je ostatně přímo určena pro výživu nehtů. V závažnějších případech pak vyhledejte odbornou pomoc u dermatologa.

Husté obočí zajistí známé ingredience z kuchyně

Ředkvičkový salát

Ředkvičkový salát

4 hlasy
25min 221 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí guláš

11 hlasů
50min 330kJ 180 Kč

Hovězí guláš s brambory v římském hrnci.

Špenátová polévka s bramborami

9 hlasů
45min 332kJ 75 Kč

Špenátová polévka s vajíčkem.

Poradny

Nesouhlasím s rozhodnutím soudu o výživném, co dělat?

Pěkný den i Vám, jak jsem pravděpodobně uvedla v některé ze svých předchozích odpovědí, tabulky M... Více

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více