Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Make-up nebo ručník. Které věci nepůjčovat ani kamarádce

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

15. 10. 2019 | Krása a móda

Také vás rodiče učili, že být sobecká je chyba a že se máte o vše s každým dělit? Pak věřte, že v oblasti kosmetiky a péče o tělo či zdraví existují jasné výjimky. V těchto případech se naopak vyplatí být za sobce – vždyť jde o vaši krásu a zdraví!

Následující předměty by měla vždy používat jen jedna jediná osoba. Dělit by se o ně neměly nejen kamarádky, ale dokonce ani členové rodiny.

Zubní kartáček

Nejen stomatologům se z půjčování zubního kartáčku hrůzou ježí všechny vlasy na hlavě. I kdyby si vaše kamarádka čistila zuby od rána do večera a měla je jako perličky, neznamená to, že na kartáčku nezůstanou bakterie, jež si s těmi ve vašich ústech nebudou příliš rozumět. Půjčování kartáčků je prostě nehygienické a může způsobit i potíže v ústní dutině.

Mycí houbička

Odborníci neskáčou nadšením už ani ze samotné existence nejrůznějších houbiček na mytí, žínek a podobných pomocníků do sprchy. Jsou totiž oblíbeným bydlištěm bakterií a plísní, jimž vlhké prostředí více než prospívá. Co to znamená? Že s každým použitím hubky její obyvatele přestěhujeme i na svou pokožku. A dost často není o co stát. Nicméně alespoň se jedná o naše „vlastní“ bakterie. Pokud ale bude hubku či žínku používat i další člověk, hygienické to bude ještě míň…

Ručník

A když už jsme zmínili houbičky a žínky, nesmíme zapomínat ani na ručníky. Platí, že každý člen domácnosti by měl mít svůj vlastní. To platí i o půjčování kamarádkám. Zkrátka o ručníky se nedělíme. Důvod je jednoduchý. I když se do něj většinou utíráme čistí, neznamená to, že na něm nezanecháváme „biologické stopy“. A ty by se míchat neměly.

Holicí strojek

Zapomněla si vaše kamarádka na dovolené žiletku a přemýšlí, jak si teď oholit nohy? I když se to zdá jako dobrý nápad, své „holítko“ jí určitě nepůjčujte (tedy pokud jste si nezabalila jednorázové). Mimochodem, obdobně to platí i pro případy, kdy doma zjistíme, že svou tupou žiletkou už si neoholíme ani chloupek, a tak saháme po partnerově strojku. Když už nic jiného – uvědomte si, že zatímco on si s ním holí tvář, vy s ním zamíříte na nohy, podpaží či jiné partie…

Tuhý deodorant

Deodorant v tuhé podobě nebo ve formě roll-on (s kuličkou) také patří k věcem, které by měl mít každá člověk jen a jen pro sebe. Důvod je jednoduchý – přichází do přímého kontaktu s pokožkou, navíc v podpaží, které často bývá plné bakterií z potu. Takže nepůjčovat!

Make-up a spol.

Make-up, pudr, řasenka, rtěnka… Zkrátka jakákoli dekorativní kosmetika také spadá do kategorie „nedělit se“. Pokožka obličeje je velmi citlivá, a pokud na ni zanesete nečistoty či bakterie, jež v kosmetice zanechala po použití vaše kamarádka, může reagovat nepříjemným podrážděním. Ostatně se to týká i štětců, labutěnek a dalších pomocníků, jimiž se kosmetické přípravky nanášejí. Měly by sloužit jen a jen nám.

Husté obočí zajistí známé ingredience z kuchyně

Jablečný salát s ředkvičkami

Jablečný salát s ředkvičkami

2 hlasy
25min 526 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Měkká rajčata s brusinkami a jehněčím filetem

0 hlasů
45min 453kJ 223 Kč

K jaru a k Velikonocům patří jehněčí mas...

Zapečené zelené fazolky

6 hlasů
55min 782kJ 150 Kč

Zapečené sterilované fazolky s kuřecím masem.

Poradny

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Jsem v evidenci ÚP, dostanu nemocenskou nebo PPM?

Dobrý den,omlouvám se za předchozí nejasnou odpověď, přehlédla jsem informaci, že jste na ÚP, res... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více