Vysoké podpatky přestaly být populární. Jejich prodeje klesají

I sama Victoria Beckham je v posledních měsících odkládá stále častěji. Tato propagátorka nejvyšších a nejtenčích podpatků ženské obuvi zřejmě následuje trend, který určují ženy toužící po větším pohodlí při chůzi. Celosvětové prodeje bot totiž dokazují, že ženy přestávají utrácet za ty s pekelně vysokými jehlami.

„Prodeje bot na vysokém podpatku se meziročně propadly o dvanáct procent,“ tvrdí společnost NPD.

Přitom nejde o to, že by se změnil trend u návrhářů. Protože na americkém trhu meziročně vzrostl podíl bot s vysokým podpatkem o osmadvacet procent ve srovnání s ostatními typy podpatků. Takže výrobci sice stále nabízejí lodičky na jehlách, ženy o ně ale nemají zájem.

Podle společnosti Edit ani nejde o cenu, protože ta se u obuvi za poslední dva roky snížila. Jde o jediné a to pohodlí. Nová generace se odmítá trápit kvůli dokonalému stylu a raději než lodičky nosí tenisky. Trh s tímto typem obuvi nebývale vzkvétá a meziročně vzrostl v rámci USA o sedmatřicet procent.

Když botky (ne)škodí

O tom, že vysoké podpatky našim nožkám nikterak zvlášť neprospívají, nejspíš není třeba nikoho dlouho přesvědčovat. Jak se vám vaše tělo ale odmění, pokud svým oblíbeným vysokým lodičkám řeknete sbohem a vyměníte je za pohodlnější obuv?

Spousta žen zvyklých nosit vysoké podpatky zažívá podobné potíže s koleny jako lidé, kteří neopatrně běhají. Zátěž je totiž pro kolena enormní, ale je zajímavé, že málokdo si jejich bolest spojuje právě s botami. Po zbavení se podpatků se však bolestivost zbavíte. A stejné je to i s páteří. Víte, proč vypadá naše pozadí, když nosíme vysoké podpatky, tak skvěle? Protože máme pánev v nepřirozeném úhlu. A to může způsobit nepříjemné bolesti zad.

A další dobrá zpráva. Bez podpatků se vám prodlouží nohy. A to nejen opticky, což je hlavním důvodem, proč saháme po vysokých podpatcích, ale skutečně. Zkrácené šlachy a svaly v důsledku nošení jehel se totiž zase vrátí do normálu a nožky se o nějaký ten milimetr natáhnou. Ovšem nejprve počítejte s drobnými obtížemi. Pokud totiž celé roky nesundáte z nohou vysoké podpatky, může být najednou radikální změna bolestivá. Společně se svaly se vám totiž zkrátily i šlachy, včetně Achillovy. A ta, když ji najednou začnete zase natahovat, může chvíli zlobit. Za pár dnů by ale měl být od bolesti pokoj.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Odsuňte tento týden svůj společenský život na jeho druhou polovinu a v té první se soustřeďte na rodinu. Zkuste zkrátka tento týden trávit více času se svými blízkými – pomůže vám to předejít případnému nedorozumění, které poslední dobou hrozilo a které by mohlo nepříjemně poznamenat váš vztah. Nebojte se na tomto poli ani ráznějších kroků ke zm... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

37 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:02
30 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
221 Příspěvků
Poslední příspěvek 18.10.
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat