Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vypadám hrozně! Pohled do zrcadla vadí většině z nás

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

14.03.2019 | Krása a móda

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste nějakou část svého těla nechali vylepšit na klinice plastické chirurgie? Pro mnohé je tohle rozhodnutí jedinou cestou, jak se přestat nenávidět. Pohled do zrcadla totiž jen málokomu nezpůsobuje deprese!

Z odborného hlediska je sebevědomí podstatným regulačním prvkem lidské psychiky, neboť vyjadřuje, jaký postoj má člověk k sobě samému. Otázka tedy zní: máte se rádi? Pokud je vaše odpověď kladná, jste něco jako vzácný případ. Nejnovější výzkum totiž prokázal, že sebedůvěra je v dnešní době naprosto nedostatkovým zbožím. Proč?

Zrcadlo jako úhlavní nepřítel

Když se američtí experti rozhodli zjistit, kolik lidí je opravdu spokojeno se svým vzhledem, zdaleka ještě netušili, jak překvapivé poznatky tenhle počin přinese. Jejich rozsáhlé studie se zúčastnilo přes 12 tisíc jedinců, kteří prostřednictvím on-line dotazníku sdělovali, jaký dojem mají z pohledu do zrcadla. Kdo by se vsadil, že „mouchy“ na svém vzhledu hledají jenom ženy, které čelí drsné konkurenci v podobě modelek z titulních stran módních časopisů, ten by prohrál vlastní kalhoty. Ukázalo se, že i na druhé straně barikády, tedy ve světě těch, jimž v žilách koluje testosteron, sebeláska schází. A jakože dost!

Vypadám hrozně. A kvůli tomu trpím!

Ze závěrů zmíněného průzkumu, o němž informoval časopis Body Image, vyplynulo, že pro 6 % mužů je vlastní neuspokojivá vizáž důvodem k návštěvě psychologa. Dalších 27 % se vyslovilo, že svádí těžký boj se svými nedostatky, což se neblaze podepisuje na jejich sebejistotě. 15 % příslušníků silnějšího pohlaví narovinu přiznalo, že se doslova nenávidí kvůli nadváze.

28 % pánů usoudilo, že ze sebe mají dobrý pocit jen po omlazující kúře či úspěšné dietě, ovšem nikdy to netrvá dlouho. Pouze 24 % adeptů by na sobě prý nic neměnilo. Jenže pozor, mnozí z této „šťastné várky“ nijak nezastírali návštěvu plastického chirurga. Ať už byli na menším či větším zákroku, údajně to bylo nezbytné a vyřešilo to jejich psychické potíže. Co dalšího se zjistilo?

Snaha o sebevraždu jako řešení? Ano, bohužel

Na základě nashromážděných dat rovněž vyplynulo, že 9 % dam si na svůj zevnějšek běžně chodí stěžovat k psychiatrovi. 25 % oslovených se své chyby někdy snažilo maskovat – marně. Proto se dostavily úzkostné stavy. Dalších 20 % respondentek někdy dokonce pomyslelo na sebevraždu, neboť se jim nepodařilo shodit nadbytečná kila.

26 % nositelek podpatků dle vlastních slov utratilo za kosmetiku a produkty podporující hubnutí ohromné sumy peněz, což se ukázalo jako marná investice. Výsledkem byla ještě větší deprese. Posledních 20 % se nechalo „vylepšit“ na specializované klinice, takže vlastní odraz v zrcadle hodnotilo velice kladně. Pochopitelně, že tyhle šokující výsledky mohou i média, která tak ráda prezentují přísná kritéria krásy.

Opalovací krémy: Skutečně s nimi umíte zacházet?

Špagety s cherry rajčaty

Špagety s cherry rajčaty

12 hlasů
40min 765 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Treska s kukuřicí

16 hlasů
45min 612kJ 174 Kč

Velmi dietní recept na přípravu tresky.

Kachní stehna s tymiánem

3 hlasy
1h a 35min 766kJ 210 Kč

Kachní stehna dušená s tymiánem a zeleným pepřem.

Poradny

Pobírám nízký příspěvek na bydlení, co mám dělat?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více