Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Maska na vlasy, která zatočí se suchými prameny

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

30. 4. 2019 | Krása a móda

Jsou vaše vlasy až příliš suché? Dopřejte jim jarní ozdravnou kúru s hořčičným olejem. Proč je zrovna tahle potravina zachrání od stříhání? Masáž i maska vlasy promění k nepoznání!

Zima vlasům nikterak neprospívá. Extrémní změny teploty ovlivňují nejen celkové zdraví, ale i stav pokožky a vlasů, které jsou s příchodem jara obvykle suché a matné. Jak jim pomoci? Obstarejte si hořčičný olej! Panenský hořčičný olej se získává lisováním hořčičných semínek z prvního lisu. Tento olej je bohatý na biologicky aktivní látky, enzymy, oleje, sliz, minerály mangan, selen, hořčík, vápník, železo, fosfor, zinek, draslík a vitaminy E, B1, B2, B3 (PP), B4, B6, B9, K, P, A, D. Jak působí na poli krásy?

Lék i kosmetická nezbytnost

Hořčičný olej je známý tím, že posiluje imunitu, léčí nachlazení, podporuje trávicí systém, zlepšuje pružnost cév, pozitivně působí na nervový systém, urychluje hojení ran, působí jako prevence vrásek, léčí akné, lupénku i opary a v neposlední řadě hydratuje vlasy, zatočí s lupy, je vhodný pro roztřepené konečky a zastává roli prostředku proti vypadávání vlasů.

Říká se, že pokud jsou vaše vlasy nezvládnutelné a drsné, tak jedině hořčičný olej je může zkrotit. Navíc podpoří růst kštice. Jeho vysoké množství omega-3 mastných kyselin se považuje za báječnou živnou půdu pro stimulaci růstu vlasů, takže pokud sníte o dlouhých pramenech, neměl by vám doma chybět.

Konec lupům i svědění

Hořčičný olej navíc působí jako vynikající kondicionér i krotitel svědivé pokožky hlavy. Pravidelná masáž ulevuje od suchosti i svrbění, zároveň podporuje krevní oběh. Připravit si však můžete i masku, která s kšticí umí doslova zázraky. Potřebujete pouze hořčičný olej a jogurt.

V misce obě položky dobře rozmíchejte a naneste na pokožku hlavy i vlasy. Hlavu zakryjte igelitovým sáčkem a následně nahřátým ručníkem. Tato nechte působit 30 až 40 minut. Poté vlasy umyjte jemným šamponem. Masku nanášejte ideálně jednou týdně do zlepšení stavu. A na co si dát pozor při skladování hořčičného oleje?

Výrobce uvádí, že „hořčičák“ patří na suché a temné místo, na kterém by teplota neměla přesáhnout 20 stupňů. Po otevření jej radí spotřebovat do 30 dnů.

Největší kosmetické prohřešky, kterých se stále dopouštíme

Vepřová játra na víně

Vepřová játra na víně

9 hlasů
45min 675 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát z hrášku

15 hlasů
20min 313kJ 25 Kč

Rychlý a svěží salátek ze zeleného hrášku.

Brambory zapečené se zelenými olivami

16 hlasů
1h a 25min 429kJ 120 Kč

Zapečené brambory podle italského receptu.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více