Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak se zbavit pigmentových skvrn za jeden měsíc

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

14. 8. 2019 | Krása a móda

Pigmentové skvrny jsou strašákem každé ženy, bez ohledu na věk či typ pleti. Dokážou totiž pořádně potrápit. Jak nad nimi vyzrát? Již během měsíce uvidíte rozdíl!

Pokud se chcete pigmentových skvrn zbavit jednou provždy, základem je pochopit, proč se tvoří – a následně se snažit jim předcházet. Protože, když už se objeví, boj s nimi není nejlehčí. Lze ho však vyhrát!

Hyperpigmentace jako problém

Bohužel je to tak, hyperpigmentace na obličeji a těle je dnes snad nejčastější problém, se kterým se setkávají dermatologové ve svých ambulancích. Příčina bývá opravdu různá. Na vině je genetická predispozice, hormonální změny (těhotenství, užívání antikoncepce či menopauza), zánětlivé kožní onemocnění nebo stárnutí. V neposlední řadě mohou skvrny poukazovat i na celkové onemocnění, jako jsou potíže s játry a ledvinami. Hlavním spouštěčem však stále zůstává UV záření!

Právě ono je zodpovědné za to, že se nevzhledná pigmentace objevuje nejčastěji na odkrytých částech těla. Věděli jste však, že se skvrn dá zbavit účinně a v poměrně krátkém čase? Stačí, když se budete držet několika bodů, požadovaný efekt se dostaví v průběhu měsíce!

Omezte vystavování kůže slunečnímu záření

Slunečnímu záření je dobré se vyhýbat po celý rok, nikoli jenom v letním období, a to hlavně v době oběda, konkrétně do 15. hodiny. Před opalováním kromě opalovacího krému nenanášejte žádnou jinou kosmetiku. Obloukem se vyhýbejte zejména parfemovaným produktům a vůním. Pokud je to možné, snažte se slunění omezit na minimum a upřednostněte raději přirozenější barvu pleti. Jen tak zabráníte tvorbě skvrn. Na prevenci je již pozdě a vy právě teď pozorujte na své pleti první barevné nesrovnalosti? Nic není ztraceno!

Jestliže máte pigment uložený v povrchových vrstvách kůže, sáhněte po bělicím krému. Účinnými látkami jsou v daných případech většinou kyselina citronová, kyselina salicylová, vitamin C a extrakt z řeřichy. Na ošetření povrchově uložených pigmentací vám dobrou službu poskytne i chemický peeling z lékárny.

Principem tohoto ošetření je sloupnutí horní vrstvy pokožky. Během zákroku se na kůži aplikuje účinná látka, nejčastěji alfa hydroxy kyseliny (AHA) a následně se neutralizuje. V případě, že bojujete s pigmentovými skvrnami mnohem déle a nachází se již ve velké hloubce, tento bod rovnou vynechte.

Vyzrajte silou přírody

Z lidových receptů je známé použití citronové šťávy, jablečného octa nebo kurkumy… Klidně si směs takové masky nanášejte dvakrát týdně. Velkou devizou je dostupnost a cena těchto produktů. Jak se říká, za zkoušku nic nedáte, jen nezapomínejte na již zmíněnou pravidelnost. Je tu však ještě jedna věc, kterou nesmíte opomenout, a tou je kvalitní strava a pitný režim.

Vyhýbejte se kouření a pijte dostatek vody

Vzhled vaší pleti lze podpořit samozřejmě také „zevnitř“. Kouření a pití kávy by pro vás proto v tomto období mělo být tabu, jinak se stav ještě zhorší. Klíčovou roli hraje i hydratace. Snažte se své tělo obohatit o minimálně dva litry čisté vody denně. Jako doplněk stravy zařaďte betakaroten, nejlépe v přírodní formě.

Užívání antibiotik zvyšuje riziko spálení pokožky od slunce

Květákové řezy

Květákové řezy

11 hlasů
60min 863 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Krůtí maso plněné banánem

12 hlasů
60min 516kJ 190 Kč

Chutné spojení krůtího masa a banánů.

Okoun ve žluté omáčce

3 hlasy
55min 301kJ 180 Kč

Filety okouna ve smetanové omáčce s kurkumou.

Poradny

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Jakým způsobem mám ukončit práci přes agenturu?

Dobrý den,pokud máte sjednanou zkušební dobu a jste ještě ve zkušební době, pracovní agentura s V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více