Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Anti vs. deo: Podle čeho vybírat přípravky proti pocení

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15. 8. 2019 | Krása a móda

Nabídka je široká, reklamy v televizi slibují snad i nemožné, ale vy stále nejste spokojeni s funkčností vašeho přípravku proti pocení? Nebo si jednoduše nedokážete vybrat? Poradíme vám, podle čeho se orientovat a po kterých výrobcích sáhnout.

V čem je rozdíl?

Zásadní rozdíl spočívá především v účincích jednotlivých výrobků. Deodoranty jsou vyvinuté pro potlačení nepříjemného zápachu, který vzniká rozkladem bakterií, jež se v našem podpaží množí. Antiperspiranty toho svedou podstatně více. Kromě toho, že neutralizují zápach, přímo reagují s vlhkostí, která při pocení vzniká, a blokují nadměrnou tvorbu potu. Deodorant je tedy vhodný pro někoho, kdo se příliš nepotí, ale potřebuje řešit potíž v podobě zápachu. Trápí-li vás ale mokré fleky na oblečení, tehdy už musíte sáhnout po antiperspirantu.

„Potím se až moc. Jaký si mám vybrat?“

Pro řešení problému s pocením, které je reakcí na horko nebo stres, úplně postačí běžný antiperspirant. Při extrémní potivosti lze v lékárnách zakoupit speciální přípravek, který zužuje potní žlázy a lze jej použít také nejen do podpaží, ale také na chodidla a jiné části těla, na kterých vás nadměrná produkce potu trápí. Tento produkt nejčastěji zakoupíte pod názvem Driklor.

Pozor na složení!

Bohužel, aby byly podobné přípravky skutečně funkční, často jsou součástí jejich složení nejrůznější chemické látky, alkohol a aluminium, které mohou způsobovat podráždění a svědivost pokožky, ekzémy, vyrážky nebo nepříjemné pálení. Lidé s citlivější pokožkou by tudíž měli vybírat výrobky bez obsahu výše zmíněných látek a hliníkových solí.

Buďte bio

Chcete-li být ke své pokožce skutečně šetrní, můžete si vyrobit vlastní antiperspirant. Postačí vám k tomu několik pár lžic jedlé sody, stejné množství kukuřičného škrobu a čtyři lžíce kokosového oleje. O část „deo“ se postará pár kapek vonného esenciálního oleje, který je vám příjemný. Jistě vás později zarazí konzistence výsledného výrobku, smícháním se totiž vytvoří jakýsi krém, který pak nanášíte stejně, jako například na pleť. Funguje ale velice obstojně.

Ucpané póry? Možná si za ně můžete sama

Hovězí plněné nivou

Hovězí plněné nivou

10 hlasů
2h a 0min 837 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuličky z vepřového masa v okurkové omáčce

5 hlasů
1h a 10min 768kJ 150 Kč

Kuličky z mletého masa v okurkové omáčce se sýrem.

Lilek plněný bylinkovým sýrem

1 hlas
1h a 5min 755kJ 130 Kč

Plněný lilek patří k nejoblíbenějším úpravám této zelenin...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více