Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Odstranění chloupků nad horním rtem  

9. 5. 2020 | Krása a móda

Máte pod nosem cosi, co tam rozhodně nepatří? Úhlavním nepřítelem chloupků je cukr, med, vaječný bílek nebo kurkuma s mlékem. Jak tyto potraviny využít v praxi?

Jemné chloupky nad horním rtem má každá žena. Míra jejich viditelnosti pak závisí na přirozené barvě vlasů, užívání některých léků, hormonálních změnách, věku i dědičnosti. Patříte k těm, pro které je tato „ozdoba“ učiněnou noční můrou? Co když vám řekneme, že na ni můžete vyzrát pomocí ingrediencí přímo ze své kuchyně? Jakou šetrnou metodu zvolíte?

Cukrujte, vážně to pomáhá

Cukr a med lze zkombinovat k vytvoření domácího vosku, který funguje velmi efektivně, pokud jde o odstranění nežádoucího „knírku“. Zahřejte tři lžíce cukru a jednu lžičku medu v mikrovlnné troubě, pak přidejte citronovou šťávu a směs důkladně promíchejte. Jakmile mírně zchladne, stačí ji jen aplikovat a použít voskovací proužek či kousek bavlněné tkaniny, který následně strhnete proti směru růstu chloupků.

Další možností je vaječný bílek

Že se bílek hodí jenom k jídlu? Ano, je zdravý, neboť normalizuje krevní tlak a poskytuje velké množství bílkovin, které tělo potřebuje k budování svalové hmoty, regeneraci i produkci hormonů. Ani jeho kosmetické účinky ale nelze opomíjet! Pokožku totiž zpevňuje, přispívá k léčbě akné a pomáhá na strie. Své schopnosti vám však předvede i při řešení výše zmíněného problému. Zkusíte to na vlastní kůži? Manipulace s ním je naprosto jednoduchá. Bílek rozšlehejte a naneste na „místo činu“. Až patřičně ztuhne, opatrně ho sloupněte.

Kurkuma s mlékem. Ta se nezdá

Ani jedna z nabízených variant vás příliš neoslovila? Jsou i jiné triky. Třeba ten s polévkovou lžicí kurkumy vmíchané do šálku mléka. Pro ještě důkladnější exfoliaci a lepší účinek lze přisypat trochu rýžové mouky, ovšem není to nezbytné. Pastou si masírujte oblast nad horním rtem a poté ji nechte úplně zaschnout. Pak už nezbývá nic jiného, než pomocí mokrých prstů stírat vysušenou „masku“ krouživými pohyby.

Koupě bot má svá jednoduchá pravidla

Rajčata v těstíčku

Rajčata v těstíčku

10 hlasů
35min 734 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátek na zázvoru s pomerančem

9 hlasů
40min 596kJ 99 Kč

Dietní kuřecí plátek s pomerančem.

Zapečená cuketa

20 hlasů
50min 373kJ 85 Kč

Zapečená strouhaná cuketa se sýrem.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více