Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zintenzivněte vůni parfému pomocí jednoduchých triků

9. 5. 2020 | Krása a móda

Ráno použijete parfém, se kterým rozhodně nešetříte, ale po příchodu do práce není po jeho vůni ani stopy? Třeba je to tím, že ho špatně skladujete. Nebo že by byla příčina v suché pokožce?

Přemýšleli jste někdy o tom, jak je možné, že někteří lidé tak krásně voní po celý den? Možná mají svůj oblíbený parfém neustále po ruce a stříknou si ho na zápěstí každou chvíli. Anebo znají triky, díky kterým se aroma produktů z parfumerie zintenzivní natolik, že opětovná aplikace prostě není třeba. Chcete je odkoukat? Tak se inspirujte…

Správné skladování je základ

Je hezké, že máte „voňavky“ vystavené v koupelně, kde je obdivuje nejedna kamarádka. Otázkou však je, zda jim takové umístění vůbec svědčí. A to právě ne. Jejich kvalitu a vlastně i trvanlivost pořádně narušuje přímé sluneční světlo, stejně jako vlhkost. Uděláte mnohem lépe, když své poklady přestěhujete na suché a temné místo. Sice pak nebudou v centru pozornosti, ale za to vydrží mnohem déle.

Nepodceňujte podklad

Pokud máte suchou pokožku, jste tak trochu v nevýhodě, protože vůně se daleko lépe váže na mastnější pleť. Nedopřála-li vám ji příroda, ještě před parfémem využijte nějaký zvlhčovač. Bohatě postačí i obyčejná vazelína nebo pleťové mléko, ideálně pak bez výrazných přísad. Jestli nemáte k dispozici ani jedno, ovoňte se bezprostředně po sprše. Kůže bude hydratovaná, póry otevřené a vy zůstanete svěží až do večera.

Bezdotykové pravidlo

Mnozí z nás dělají tu chybu, že po použití parfému třeba na to zmíněné zápěstí o sebe třou ruce, aby se jeho složky rozvinuly. Pravdou však je, že to má zcela opačný efekt. Zkuste se takového prohřešku příště vyvarovat, uvidíte sami, že to bude jen ku prospěchu věci.

Nezapomínejte na vlasy

Nanést svůj parfém i do vlasů? A proč vlastně ne? Samozřejmě to neznamená, že jím hřívu polijete, protože to by korunu krásu mohlo vysušit a poškodit. Jak to udělat šetrně? Stříkněte jeho malé množství na hřeben, s nímž se pak učešete. Můžete si být jistí, že vaše okolí tenhle voňavý fígl nenechá bez povšimnutí!

Koupě bot má svá jednoduchá pravidla

Porce ryby  se špenátem

Porce ryby se špenátem

7 hlasů
50min 395 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Silná francouzská cibulová polévka

32 hlasů
55min 436kJ 65 Kč

Polévka je grunt. O syté francouzské cibulačce to plat...

Králík na žampiónech

9 hlasů
1h a 30min 476kJ 260 Kč

Dietní kralíčí maso připravené na žampiónech.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více