Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Celulitida je strašákem žen již od útlého věku

21. 5. 2020 | Krása a móda

Trápí vás pomerančová kůže neboli celulitida? Není divu, trpí jí téměř 90 % ženské populace, bez ohledu na věk či váhu. Cestu k celulitidě si totiž budujeme už odmalička.

Za celulitidu může i špatný životní styl

Riziko vzniku celulitidy se zvyšuje během těhotenství, přechodu, i v pubertě. Celulitida vzniká změnami a degenerací podkožního tukového vaziva. Tyto změny se projevují navenek vznikem pomerančové kůže. Je ale třeba řešit problém od základu a nesoustředit se jen na vnější efekt, který by byl krátkodobý. Žádná žena přece nechce vystavovat na odiv pomerančovou kůži. Je na čase přestat se vymlouvat na genetiku a upravit svůj životní styl.

Málo pohybu, nesprávná strava, stres a kouření jsou velkým kamarádem celulitidy. Nikotin obsažený v cigaretách zužuje cévy a negativně ovlivňuje metabolismus, poškozuje kolagenová vlákna a ta ztrácejí svou sílu. Přirozená pružnost kůže se postupně ztrácí a projevy celulitidy se zhoršují.

Jak celulitidě můžeme předcházet?

Ideální prevencí je zdravá a vyvážená strava. Dejte si pozor na konzumaci jídel, které obsahují velké množství cukru či soli, taktéž se vyhněte mastným a nezdravým jídlům. Správně vyvážená strava představuje základ zdravého života, a proto se doporučuje jíst dostatečné množství zeleniny, ovoce a luštěnin, a pečivo pouze celozrnné. Velmi důležitý je pitný režim a dostatek pohybu. Výhodou vody přijímané do organismu je mimo jiné její čistící schopnost, protože zbavuje tělo toxinů. Voda je pomáhá vyplavovat, čímž udržuje funkčnost buněk. Základem zachování zdraví, respektive jeho obnovy, je dobré prokrvení organismu. Mikrocirkulace krve zajišťuje zásobování živinami a kyslíkem, ale i odvod odpadních produktů látkové výměny – toxinů, což velmi pozitivně působí proti vzniku celulitidy.

Před vznikem pomerančové kůže vás částečně ochrání i denní péče a hydratace po každé koupeli.

Jaké krémy pomáhají proti celulitidě?

Krémy proti celulitidě mohou být častokrát zbytečné, protože neřeší problém komplexně. Pravděpodobně vám pomohou upravit pokožku, ale nijak neovlivní ukládání tuků pod ní.

Ozdravující účinky mají například přípravky proti celulitidě, které jsou obohacené o kofein a extrakt z chaluhy. Káva má totiž schopnost stahovat tukové bulky a zlepšovat mikrocirkulaci krve. Krémy s obsahem kávy a chaluh navracejí pokožce pružnost, zpevňují ji, redukují celulitidu, viditelně vyhlazují pokožku a zmenšují tukové polštářky.

Regenerace vlasů pomocí bílkovin

Cuketový salát se sýrem

Cuketový salát se sýrem

9 hlasů
20min 547 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Makrely na zázvoru

11 hlasů
40min 499kJ 89 Kč

Pokrmy z ryb patří k těm nejzdravějším.

Chřestová polévka s kerblíkem

10 hlasů
50min 271kJ 80 Kč

Jemná polévka z chřestu.

Poradny

Dokládají se příjmy z brigády při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle zákona o státní sociální podpoře, který upravuje výplatu příspěvku na bydlení a p... Více

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více