Celulitida je strašákem žen již od útlého věku

Trápí vás pomerančová kůže neboli celulitida? Není divu, trpí jí téměř 90 % ženské populace, bez ohledu na věk či váhu. Cestu k celulitidě si totiž budujeme už odmalička.

Za celulitidu může i špatný životní styl

Riziko vzniku celulitidy se zvyšuje během těhotenství, přechodu, i v pubertě. Celulitida vzniká změnami a degenerací podkožního tukového vaziva. Tyto změny se projevují navenek vznikem pomerančové kůže. Je ale třeba řešit problém od základu a nesoustředit se jen na vnější efekt, který by byl krátkodobý. Žádná žena přece nechce vystavovat na odiv pomerančovou kůži. Je na čase přestat se vymlouvat na genetiku a upravit svůj životní styl.

Málo pohybu, nesprávná strava, stres a kouření jsou velkým kamarádem celulitidy. Nikotin obsažený v cigaretách zužuje cévy a negativně ovlivňuje metabolismus, poškozuje kolagenová vlákna a ta ztrácejí svou sílu. Přirozená pružnost kůže se postupně ztrácí a projevy celulitidy se zhoršují.

Jak celulitidě můžeme předcházet?

Ideální prevencí je zdravá a vyvážená strava. Dejte si pozor na konzumaci jídel, které obsahují velké množství cukru či soli, taktéž se vyhněte mastným a nezdravým jídlům. Správně vyvážená strava představuje základ zdravého života, a proto se doporučuje jíst dostatečné množství zeleniny, ovoce a luštěnin, a pečivo pouze celozrnné. Velmi důležitý je pitný režim a dostatek pohybu. Výhodou vody přijímané do organismu je mimo jiné její čistící schopnost, protože zbavuje tělo toxinů. Voda je pomáhá vyplavovat, čímž udržuje funkčnost buněk. Základem zachování zdraví, respektive jeho obnovy, je dobré prokrvení organismu. Mikrocirkulace krve zajišťuje zásobování živinami a kyslíkem, ale i odvod odpadních produktů látkové výměny – toxinů, což velmi pozitivně působí proti vzniku celulitidy.

Před vznikem pomerančové kůže vás částečně ochrání i denní péče a hydratace po každé koupeli.

Jaké krémy pomáhají proti celulitidě?

Krémy proti celulitidě mohou být častokrát zbytečné, protože neřeší problém komplexně. Pravděpodobně vám pomohou upravit pokožku, ale nijak neovlivní ukládání tuků pod ní.

Ozdravující účinky mají například přípravky proti celulitidě, které jsou obohacené o kofein a extrakt z chaluhy. Káva má totiž schopnost stahovat tukové bulky a zlepšovat mikrocirkulaci krve. Krémy s obsahem kávy a chaluh navracejí pokožce pružnost, zpevňují ji, redukují celulitidu, viditelně vyhlazují pokožku a zmenšují tukové polštářky.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

26 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
8 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat