Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Odstranění pomerančové kůže podle rad dermatologů

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

07.07.2020 | Krása a móda

Už je tu zase období, kdy je ta celulitida prostě víc vidět. Jenže! Lze ji zmírnit třeba suchým kartáčováním nebo kávovým peelingem. A jaké potraviny z jídelníčku raději vyřadit?

Trápí vás celulitida? Nejste v tom sama, protože s pomerančovou kůží bojuje přibližně 93 procent žen. Objevuje se však i mužů, ovšem ti si z její neestetičnosti zase takové starosti nedělají. I když by se mohlo zdát, že jde jen o kosmetický nešvar ničící sebevědomí, ve skutečnosti mohou proklínané hrbolky na kůži zapříčinit onemocnění nohou, jako jsou křečové žíly, otoky nebo bércové vředy. Tedy alespoň podle dermatologů, kteří radí, jak se s celulitidou poprat. Co na ni pomůže?

Suché kartáčování jako správný protiútok

Suché kartáčování je dokonalé spojení relaxace se zkrášlující procedurou. Chopte se tedy příslušného nástroje (seženete ho v drogerii či na internetu) a jemnými krouživými pohyby si masírujte pokožku, kterou následně promažete hydratačním krémem. Naprosto ideální je pak ten, v jehož složení se nachází i retinol, neboť podporuje tvorbu kolagenu.

„Každodenní masáž kartáčem je dobrá pro lymfodrenáž, protože eliminuje toxiny hromadící se v podkožní tukové vrstvě, které způsobují záněty a nakonec i výraznější celulitidu,“ vysvětluje newyorská dermatoložka Dendy Engelman.

I kávový peeling pomůže

Výše jmenovaná expertka nedá dopustit ani na kávu. Kofein prý dehydruje tukové buňky, díky čemuž může být pomerančová kůže mnohem méně viditelná. Kávový peeling rovněž odstraní odumřelé buňky, zlepší krevní oběh, podpoří regeneraci a sjednotí tón pleti. Jak si ho připravit doma? Stačí smíchat adekvátní množství kávové sedliny s kokosovým olejem a mořskou solí, popřípadě třtinovým cukrem. Vzniklá směs se pak krouživými pohyby vtírá do vlhké pokožky, takže příhodné místo k aplikaci bude zřejmě sprcha.

Dávejte si pozor na stravu

I určité potraviny a nápoje mohou celulitidu zvesela podpořit a ještě zhoršit její průběh. Specialistka přes krásu Dendy Engelman doporučuje vyřadit ze stravy uzeniny, tučné sýry, paštiky, bílé pečivo, sycené nápoje ochucované umělými sladidly a pochopitelně sladkosti. Do jídelníčku naopak zařaďte více listové zeleniny, celozrnných produktů, citrusových plodů, tofu, lněných semínek, tučných ryb a zeleného čaje.

Přírodní prostředky na dechberoucí pevný dekolt

Hovězí s fazolemi

Hovězí s fazolemi

8 hlasů
1h a 40min 542 kJ 211 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Mrkvový krém

28 hlasů
25min 234kJ 30 Kč

Vydatná a zdravá polévka.

Kuřecí prsa se zeleninou julien

11 hlasů
45min 458kJ 99 Kč

Dietní kuřecí prsa se zeleninou připravenou v páře.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více