Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Domácí prostředky na otravné puchýře

18.06.2020 | Krása a móda

Puchýře. Na noze nevypadají příliš sexy, ale hlavně tolik bolí! Jak s nimi zatočit a co z domácích zásob skutečně zabírá při jejich léčbě?

Nové boty, ve kterých dochází ke tření pokožky, mnohdy způsobují puchýře. Za touhle patálií se však skrývá i zpocená noha při procházce nebo sportu. (Pokud chcete, aby se vám před výšlapem na Sněžku nohy tolik nepotily, namočte je do odvaru z dubové kúry, nebo je postříkejte antiperspirantem ve spreji.) Puchýře se přitom nepropichují, tedy kromě výjimečných případů.

Po sterilní jehle by se mělo sáhnout pouze tehdy, když je puchýř skutečně hodně naplněný a hrozí tak, že samovolně praskne. Jelikož je otevřená rána náchylná ke vzniku infekce, pokušení odolávejte co možná nejdéle. Tekutiny „tam uvnitř“ mají ochranný účinek a napomáhají hojení. Co se týče samotné léčby, na výběr je hned několik možností.

Aloe vera

Sukulent aloe vera má protizánětlivé účinky, což znamená, že zmírňuje zarudnutí a otoky. Zároveň postižené místo hydratuje a udržuje ránu vlhkou, čímž hojení skutečně podporuje. Ulomte jeden list rostliny a tím si pravidelně potírejte bolavé lokality.

Čajová lázeň

O černém čaji je známo, že taktéž vykazuje protizánětlivé vlastnosti, nicméně čaj zelený je v tomhle směru ještě účinnější. Proč toho nevyužít? Šálek silného čaje přimíchejte do kbelíku s teplou vodou a do ní ponořte dolní končetiny asi tak na 15 až 20 minut. Opakujte dvakrát až třikrát denně.

Zubní pasta

Zubní pasta zbavuje ruce zápachu, čistí nehty, vysušuje nežádoucí pupínky na obličeji a zkrátka toho umí tolik, že ji lze považovat za skvělého domácího pomocníka. I na puchýře je jako dělaná! Naneste ji tam, kam potřebujete, nechte zaschnout a poté sloupněte. Akorát si dejte pozor při výběru. Pasta s takovou skořicí může pokožku ještě víc podráždit. Spíš sáhněte po té bez příměsí.

Mast na opruzeniny

Máte doma malé dítě? Pak jistě na plenkovou oblast používáte mast s oxidem zinečnatým. A právě ten se s oblibou nanáší na podrážděnou a citlivou pokožku. Nemáte-li mast, můžete samotný oxid sehnat v každé lékárně, a to ve formě bílého prášku. Prášek je netoxický, dobře se absorbuje a nevyvolává alergické reakce. Jeho nevýhodou je však to, že po aplikaci je pokožka bílá – stejně jako u masti.

Jablečný ocet

Kdo by doma neměl ideálně organický jablečný ocet? Jeho antibakteriální vlastnosti zabraňující infekci jsou legendární! Namočte do něj vatový tampon a jemně puchýře otírejte. Provádějte do zlepšení stavu. Už cítíte úlevu?

Letošnímu létu vládnou veselé zlaté osmdesátky

Kuřecí prsa se slaninou

Kuřecí prsa se slaninou

7 hlasů
50min 685 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Gnocchi se šalvějovým máslem

15 hlasů
30min 1086kJ 60 Kč

Recept rychlý bezmasý oběd nebo večeři.

Kuřecí polévka s koriandrem

0 hlasů
1h a 20min 179kJ 140 Kč

Kuřecí polévka s koriandrem a zelenou kari pastou.

Poradny

Jsem bez práce, ale nenahlásila jsem se na pojišťovně

Dobrý den, Jano,pokud jste po celou dobu (od 1.4.2020) byla v evidenci ÚP, doručte co nejdřív Vaš... Více

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více