Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskutabilní mýty o vráskách

11.07.2020 | Krása a móda

Neusmívej se tolik! Budeš mít vrásky! Často slýcháváme kolem sebe „zaručené“ informace o vzniku vrásek. Ale ještě před tím než si zakážete usmívat se do konce života, vám dermatoložka vysvětlí, jak je to s nejčastějšími mýty kolem vrásek.

Lidé s mastnou pokožkou nemají vrásky

Je sice pravda, že lidé s mastnější pokožkou mají díky mazu v pleti, který dokáže hydratovat pokožku menší sklon k tvorbě prvních vrásek, ale rozhodně to neznamená, že vrásky nemohou mít. Například maz v kůži nemá nic společného se vznikem vrásek kolem očí tzv. vraní stopy. Tyto vrásky vznikají bez ohledu na typ pleti.  „Na odstranění vrásek obecně je u mastné pleti možné použít stejné metody jako u jiného typu pleti: aplikaci botulotoxinu, injekční výplně kyselinou hyaluronovou a ošetření plazmou nebo laserem“, říká dermatoložka Mansfeldová. Mastná pleť bývá mnohdy sama negativně vnímána, pro snížení produkce mazu je pak vhodné provedení chemického peelingu, mikroneedlingu, a důležitá je velmi volba vhodné dermokosmetiky. 

Pokud moje máma nemá vrásky, taky je nebudu mít

Tady je sice trochu pravdy v tom, že geny hrají určitou roli.  Rozhoduje například množství melaninu, pigmentu, který dodává pleti barvu a ovlivňuje, jak naše pokožka reaguje na slunce. Lidé se světlou kůží jsou obvykle citlivější na poškození sluncem, které způsobuje předčasně stárnutí pokožky. Důležitý je ale i životní styl, který se nedědí a to, jak žijeme, má velký podíl na vzniku vrásek: Stres, strava, vhodná kosmetika, kouření, alkohol či celková péče o pokožku.

Dostatečný pitný režim vypne vrásky

Pít každý den hodně vody je přínosné pro náš organismus. Dostatečný přísun tekutin hydratuje pokožku.  Zásadně dodává vláhu především suché pleti, kdy brání jejímu dalšímu vysušování. Ale rozhodně dostatek vypité vody nezpůsobí vypnutí vrásek či vzniku hlubokých vrásek. Skvělou hydratací je ale například procedura estetické dermatologie zvaná Skinbooster, která na rozdíl od kosmetických krémů hloubkově hydratuje pleť zevnitř. Kyselina hyaluronová, aplikovaná miniinvazivní injekční technikou během ambulantního ošetření, na sebe totiž dokáže dobře vázat vodu a i starší, povadlá a unaveně vypadající pleť se okamžitě vzpamatuje, vypne a rozjasní.  

Nesměj se, budeš mít vrásky

„V žádném případě nechci, aby se lidé přestali usmívat.  Mezi mými klientkami je hodně takových, které si vějířky kolem očí samy přejí zachovat jako známku toho, ze se rády usmívají“, komentuje nesmyslný mýtus MUDr. Lucie Mansfeldová. Vrásky v obličeji mohou vznikat ale i z častého mračení či z jakýchkoliv mimických grimas, mezi které patří ovšem i mluvení. Jenomže nesmát se, rozhodně není prevence proti vráskám – nejlepší prevencí je dostatečná UV ochrana kvalitní péče o pleť. Pokud vás přece jenom už trápí vrásky způsobené grimasami, můžete je zmírnit například injekční aplikací botulotoxinu, který na dobu pár měsíců ochromí funkci mimického svalu – používá se jen do těch partií obličeje, kde ztráta mimiky nevadí – například mezi obočím či na čele, anebo kyseliny hyaluronové, která propadlinu, například v oblasti nosoretních vrásek, naopak velmi dobře vyplní. Injekčními výplněmi v kombinaci botulotoxinu a kyseliny hyaluronové se dá obličej dočasně, ale opakovaně tvarovat, a tím pádem omladit.

Drahé krémy vygumují vrásky

Oblíbené tvrzení drahých krémů. Lidé často investují tisíce korun do krému, protože věří, že vyšší cena skýtá zaručený výsledek. Samozřejmě krémy se liší svou kvalitou, ale je to stejné jako s jídlem. Důležité je složení. Předtím než si koupíte krém, prostudujte jeho složení. I obyčejný krém z drogérie může mít na vaši pleť dobré účinky. Obecně je v souvislosti s vráskami dobré používat přípravky s obsahem retinolu, který je jejich velmi účinnou složkou.  Jedná se o antioxidant, který dokáže zmírnit negativní působení volných radikálů, jež způsobují stárnutí pokožky.

Stylové kabelky letošního podzimu

Kuřecí kousky s brokolicí

Kuřecí kousky s brokolicí

9 hlasů
40min 671 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kachní prsa s ananasem

4 hlasy
50min 644kJ 280 Kč

Kachní prsíčka doplněná ananasem.

Cuketovo-hrušková polévka

13 hlasů
30min 176kJ 145 Kč

cuketa netradičně s hruškou v krémové polévce

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více