Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pihy jsou znakem přirozenosti

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

20.07.2020 | Krása a móda

Mnozí je milují, majitelky nenávidí – pihy. Znáte ta nejdůležitější fakta o sympatických tečkách na obličeji?

Jakmile se objeví první sluneční paprsky, ukážou se u mnohých z nás zlatohnědé tečky na kůži. Jedná se o pihy. Majitelky je kdysi často schovávaly pod tlustou vrstvou make-upu, protože je považovaly za chyby na kráse. Tyhle časy jsou ale naštěstí už pryč.

Mezitím se staly pihy znakem přirozenosti a jsou velmi oblíbené. Některé ženy si dokonce malují falešné a existují už i pihy tetované. Ale odkud se berou? A jak je správně v létě ošetřovat?

Hrdé majitelky

Pokud jste hrdá majitelka efelidů, jak se odborně pihy nazývají, měla byste rodičům poděkovat. Protože pihy se dědí recesivně, to znamená, že oba rodiče musejí mít pihy, aby je mohli zdědit i potomci. Miminko s pihami? To zní až příliš roztomile na to, aby to byla pravda. Zatímco mateřská znaménka mohou vaši pleť zdobit od prvního dne, pihy se objeví až po přímém kontaktu se sluncem a následně se jejich počet zvětšuje. Protože obsahují více melaninu než zbytek kůže, zhnědnou rychleji a intenzivněji. Poprvé se ukazují většinou ve věku mezi 7 a 8 lety. A rovnou dodáváme, že pihy nejsou žádná vada na kráse, ani nevznikají po poškození kůže sluncem. Pihy jsou prostě typ pleti.

Jak pihy ochránit

Zvláštní ochranu nepotřebují pihy, ale právě tento typ pleti. Pokud máte světlou pleť, v kombinaci s pihami, měla byste svoji pleť nechat kontrolovat dermatologem alespoň dvakrát do roka. Taková kůže totiž vykazuje vyšší riziko rakoviny. A samozřejmostí by měl být ochranný krém s faktorem alespoň 30.

Pihy, nebo skvrny?

Zdravé pihy, bez poškození, jsou viditelnější, jakmile se dostanou do kontaktu se slunečním zářením. A zmizí, pokud se pohybujete na slunci méně. Skvrny naproti tomu jsou mnohem tmavší a objevují se naprosto bez souvislosti se sluncem. Kromě toho jsou větší než pihy a jejich obvod je mnohem patrnější. Pokud nějaké máte, nemusíte se hned bát – většina z nich nemá na vaše zdraví žádný vliv. Navíc na trhu najdete bělicí krémy, které fungují velmi dobře.      

Aby jizvičky po akné v obličeji byly vzpomínkou

Dušená treska s kari kořením

Dušená treska s kari kořením

13 hlasů
40min 430 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Medová kuřecí křidélka a stehýnka

23 hlasů
30min 599kJ 113 Kč

Medové kuřecí kousky lze připravit buď na venkovním gr...

Salát z rajčat a cibule

9 hlasů
25min 400kJ 79 Kč

Rychlá příprava salátu z rajčat, cibule a oliv.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více