Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Praktikováním metody no poo odlehčíte vašim vlasům od chemie

29.07.2020 | Krása a móda

Myjete si vlasy každý den, navíc šamponem z drogerie? Odolejte pokušení a vzdejte se pravidelnosti i chemie. Jak se vaše vlasy změní?

No poo je zkratka od no shampoo, tedy žádný šampon, což ovšem neznamená, že nejsou povolené jíly, přírodní prášky, nebo třeba mleté bylinky. Zatímco jedni si tuto metodu nemohou vynachválit, druhé její benefity nechávají chladnými. Zvlášť v létě je totiž těžké si po běhu nebo jiné venkovní aktivitě pohodlně a ve vteřině neumýt kštici voňavým šamponem. I tak je ale dobré si to aspoň na týden, dva zkusit. Proč? Následovníci hnutí no poo tvrdí, že jejich vlasy jsou zdravé a lesklé, a to s minimálním úsilím. Výhod je tu ale mnohem víc.

Absence chemikálií

Mnoho přísad na štítcích šamponů a kondicionérů vyvolává obavy. Všechny ty ftaláty, parabeny a karcinogeny, které se používají pro udržení líbivé vůně, dráždí pokožku a mohou přispívat ke vzniku rakoviny. Chybou je také i to, že i když výrobce šamponů dodrží veškerá bezpečnostní a etická opatření, a chemii nepoužívá, nakonec šampon nechá vložit do plastových obalů. V těch se převážně ukrývá bisfenol A (BPA), což je látka negativně ovlivňující lidskou reprodukci.

Delší stálost barvy

No tak dobře, necháte své vlasy osudu. Třeba jen pár dní. Co zjistíte? Že vám déle vydrží barva vašich pramenů. Teplo a minerály ve sprchové vodě ji totiž odstraňují, kštice je pak dříve vybledlá.

Čas navíc

Nejdřív se asi „udrbete“, protože pokožka hlavy může ze začátku svědit, nicméně intervaly mezi mytím vlasů se postupně prodlužují, což znamená čas navíc. Žádné nanášení kondicionéru, žádné rozčesávání a styling. Najednou zbývá prostor pro cvičení nebo čas s dětmi.

Zdravější vzhled a snížené maštění

Lidé, kteří s no poo vydrží několik měsíců říkají, že ve finále jejich vlasy produkují méně olejů a mazu. Výsledkem jsou lesklé, hydratované a zdravé prameny, které se tolik nemastí. Zároveň dochází ke zlepšení stavu pokožky hlavy a zmínit se musí i léčba lupů. A jak se do „nemytí“ naplno pustit?

Kadeřníci pro začátek doporučují přípravu domácího šamponu bez chemie. V lahvičce smíchejte jedlou sodu a vodu v poměru 1 : 3. (Množství upravte podle délky vlasů, takže pokud je máte dlouhé, promíchejte 3 lžíce sody a 9 lžic vody.) Šampon aplikujte na suché nebo mokré vlasy, nechte maximálně tři minuty působit a poté smyjte a následně je přelijte roztokem z jablečného octa (1 díl jablečného octa na 4 díly vody.) Pauzu mezi jednotlivými mytími prodlužujte.

Aby jizvičky po akné v obličeji byly vzpomínkou

Cuketový salát s kozím sýrem

Cuketový salát s kozím sýrem

9 hlasů
40min 493 kJ 98 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Medová kuřecí křidélka a stehýnka

23 hlasů
30min 599kJ 113 Kč

Medové kuřecí kousky lze připravit buď na venkovním gr...

Salát z rajčat a cibule

9 hlasů
25min 400kJ 79 Kč

Rychlá příprava salátu z rajčat, cibule a oliv.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více