Správný výběr barev je základem módy zralých žen

Nosit třeba po šedesátce červenou? To by se do jisté míry dalo považovat za veliké faux pas, protože rudá s pokožkou starších ročníků vůbec nekoresponduje. Jaké odstíny jsou správnou volbou? S černou, námořnickou modrou nebo lahvově zelenou se nikdy nic nezkazí!

Že ženy zrají jako víno? Kdo by si takové pravdivé tvrzení troufal vyvracet! Jenže ono postupné zrání by se mělo týkat i šatníku, myslí si stylisté. S přirozeným procesem stárnutí se totiž mění nejen struktura a pružnost pleti, ale i její tón, kvůli čemuž je nutné volbě barev věnovat mnohem větší pozornost.

Šik i v důchodovém věku

„Jako konzultant v oblasti módy považuji barvu za vůbec nejdůležitější prvek oblékání. Právě díky ní totiž můžete vypadat optimističtěji, inspirativněji a energičtěji, zatímco naleznete naprostý soulad se svou vlastní identitou. Pokud zvolíte nesprávný odstín, budete naopak působit unaveně, mdle nezdravě a bezmocně,“ myslí si americká specialistka Karen Brunger. A jak tuhle teorii uvést do praxe?

S červenou opatrně

Červená symbolizuje lásku, vášeň, erotiku i životní sílu. Na stranu druhou ale představuje pořádnou stopku a striktní zákaz vjezdu – tedy pokud jde o skříň. „Pokožka starších lidí mívá tendence k červenání, protože jemné cévy v obličeji křehnou a praskají. To je přesně ten důvod, proč zralé ročníky nikdy nemohou v červené vypadat příliš lichotivě,“ nalévá čistého vína výše zmíněná odbornice. Totéž podle ní platí pro pastelové barvy, které s takovým „kožním základem“ tvoří nehezký a nepřitažlivý kontrast. Když tedy víme, čemu se vyhnout, jistě vás bude zajímat, co naopak zvolit.

Tmavá barva – dobrá barva

„U základních oděvů je dobré držet se tmavších odstínů, jako je například černá, námořnická modrá, tmavě fialová, bordó nebo lahvově zelená. Vždy se dají krásně sladit se světlejšími doplňky a vytvořit tak dokonalou vizuální harmonii, která zalichotí každé postavě a vlastně i ročníku, a to samozřejmě včetně těch pokročilých,“ dodává Karen Brunger.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat