Kůže vs. koženka: Poznáte rozdíl u oblečení a módních doplňků?

01.04.2021 | Krása a móda

Dva dost podobné pojmy, které jsou od sebe ve finále na míle vzdáleny. Koženka a kůže jsou v obou případech druhem materiálu. Kůže je však přírodní materiál, zatímco koženka je syntetická. Jaký je mezi nimi rozdíl a která z nich je ve finále lepší? To se dozvíte v tomto článku.

Kůže vs. koženka: V čem je rozdíl?

Kůže je plně ekologický materiál. Jedná se totiž opravdu o kůži zvířete, která byla veterinárně ošetřena a pak dlouhým výrobním procesem upravena až do podoby, v níž se z ní vyrábějí potahy, oblečení a módní výrobky. Kůže je většinou hovězí a má výborné vlastnosti. Je odolnější a prodyšnější než koženka.

Oproti tomu koženka je čistě syntetický výrobek. Povrchová úprava může být velice podobná až stejná, jako má kůže, ale její vlastnosti jsou pochopitelně horší. Problémem je její úplné uzavření, kdy je naprosto neprodyšná. Koženka je navíc extrémně náchylná na sůl.

Který materiál je lepší pro oblečení a módní doplňky?

Teď přichází na řadu důležitá otázka. Který z materiálů je lepší pro oblečení a  doplňky? Když se podíváte na nejpopulárnější módní značky, jako například Wrangler, zjistíte, že většinu svých produktů vyrábí z kůže. To mluví za vše.

Mezi nejpoužívanější módní doplňky patří opasky a peněženky. U obou vždy vycházejí mnohem lépe kůže. Zaprvé je mnohem pružnější. To znamená, že se kožené pásky i po delším užívání nebudou trhat a praskat. Stejně tak je odolnější i povrchová úprava, díky níž se například peněženky jen tak jednoduše nepoškrábou.

I u oblečení vyhrává kůže jasným rozdílem. Jedná se sice o dražší kousky oblečení, ale díky tomu, že je kůže lehce prodyšná, bude moci vaše tělo větrat i v kožené bundě. Zatímco koženka vás naopak uzavře, budete se v ní potit a agresivní sůl v potu se brzy začne na kožence projevovat.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete řešit poměrně závažný problém, jenže navzdory své obvyklé rozhodnosti se ocitnete v koncích – jako byste měli v hlavě dva hlasy, které vám oba radí dobře, jenže oba úplně opačně. Na něco takového nejste zvyklí, většinou máte své priority jasně dané. A tak vám nezbude nic jiného, než ve svém nitru najít kompromis, nebo si necha... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

24 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:51
30 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat