Podstata přirozené regenerace pokožky

Díky samovolné regeneraci si pleť zachovává krásu i vitalitu. Věděli jste, že se kůže přirozeně obnoví přibližně každých 28 dní? Ovšem nefunguje to tak pořád. S přibývajícím věkem totiž bude potřebovat vaši pomoc!

Časy se mění a s nimi i tělo, které je vlastně v procesu změn takřka neustále. Týká se to zejména kožních buněk, které se samy nahrazují, opravují a regenerují. Jak dlouho jim to ale vydrží? A kdy se začnou spoléhat na vaši pomoc?

Co se děje pod povrchem?

Jak je možné, že jizvy nebo pigmentové skvrny časem blednou? I tento jev je důkazem kožní regenerace, která dle závěrů výzkumu (1) publikovaných v magazínu BioMed Research International probíhá hned dvěma způsoby. Jde o přirozený fyzikální proces, při němž se poškozené tkáně a buňky zrestaurují či zcela vymění. Zatímco v mládí taková kompletní kožní „oprava“ proběhne zhruba každých 28 dní, s přibývajícím věkem se frekvence neustále zpomaluje a zpomaluje, kvůli čemuž se tvoří nejen shluky odumřelých buněk, ale i vrásky. Budí to dojem, že se s tím zkrátka nedá nic dělat? To nejspíš ano. Přesto nemusíte házet flintu do žita, protože když budete dodržovat jisté zásady, přirozené regeneraci můžete pomáhat i vlastními silami.

Více pohybu a méně stresu

Dle všeobecných názorů a přesvědčení (2) se optimálně fungující regenerace dá podpořit pravidelnou fyzickou aktivitou, která přispívá k hluboké detoxikaci pleti, přičemž zlepšuje i krevní oběh. Není to ale jenom o sportu. Kromě něj se klade velký důraz i na vyvážený jídelníček, v němž by neměly chybět klíčové živiny, jako jsou vitaminy, minerály, antioxidanty a bílkoviny. Důležitou regenerační prioritou je však i důsledný pitný režim (3). Tak schválně – kolik vody během dne vypijete? Myslete na to, že s každou sklenkou jdete obnově kůže hodně naproti! V jejím zájmu se doporučuje také omezení stresu. Zkusíte se mu vyhnout, tedy pokud to vůbec jde? Nezapomínejte ani na používání opalovacího krému, neboť ultrafialové paprsky způsobují kromě jiného i stres oxidační, který pokožce ve všech směrech škodí.

Zdroje:  (1) www.hindawi.com/journals/bmri/2015/892031/, (2) www.hmpgloballearningnetwork.com/site/wmp/content/a-review-skin-and-effects-aging-skin-structure-and-function, (3) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6315424/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Dušené houby na toastu

(25 hlasů)

Vejce s bylinkovou solí

(26 hlasů)

Vláčný mazanec

(30 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete naladěni spíše pragmaticky a jen tak něco vás nerozhodí. Na vše budete koukat se specifickým nadhledem. Okolí vás možná bude obviňovat ze lhostejnosti, vy však víte, že s jistými věcmi se nemá cenu stresovat, neboť je neovlivn&iac... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

5 Příspěvků
Poslední příspěvek 7:27
65 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat