Poškozené vlasy uzdraví květiny

Květiny vlasům zkrátka rozumí. A zdaleka nejde jen o vytvoření atraktivní ozdoby! Co se stane, když hřívu začnete ošetřovat růží, jasmínem nebo ibiškem?

Květiny používáme jako živou dekoraci našich domovů, která celý prostor zútulní. Občas si jimi vyladíme i účes, pokud k tomu vybízí nějaká vzácná příležitost, jako třeba svatba. Jde-li právě o ty vlasy, proč je květinami jenom zdobit, když jim voňavé kvítky mohou poskytnut i kompletní výživu a láskyplnou péči? Třeba tyto druhy se přímo nabízejí!

Růže je skutečná kouzelnice

Růžová voda je prospěšnou součástí kosmetických rutin již celá staletí. Díky svému protizánětlivému působení pomáhá při ekzémech i lupence, která postihuje pokožku hlavy. Adstringentní vlastnosti zabraňují nadměrné produkci mazu, zatímco zastavují tvorbu lupů. Nelze opomenout ani to, že tato vzácná tekutina obsahuje také neskromné množství vitaminů A, B3, C a E, což jsou živiny, které ke zlepšení kvality koruny krásy nepochybně přispívají (1).

Jasmín očaruje všechny smysly

Jasmín je nazýván králem květin. Má velmi přitažlivé, afrodiziakální, uklidňující a podmanivé aroma, proto patří k důležitým parfémovým esencím používaným po celém světě. I on hřívě hodně prospívá! Podobně jako v případě růže ho můžete vlasům poskytnout v podobě jasmínové vody. Ta předchází lámavosti, hloubkově vyživuje a opravuje i letité poškození. Rovněž popožene růst a postaví se do cesty i nadměrnému vypadávání. Každý jednotlivý vlas také ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy (2).

Ibišek se nikdy neztratí

Ibišek jako neodmyslitelnou součást vlasové péče používali už naši předci. Třeba v Indii je za posvátnou rostlinu považován dodnes. Bojuje nejen proti lupům, ale i předčasnému šedivění a řídnutí. Nabízí širokou škálu antioxidantů i biologicky aktivních látek, proto funguje jako revitalizační vzpruha. Z části je to dáno tím, že stimuluje cirkulaci krve. Dodává také lesk a objem, přičemž uklidňuje svědění pokožky hlavy. Jeho sušené květy můžete smíchat kupříkladu s kondicionérem, ale klidně je vmíchejte i do šamponu (3).

Zdroje: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3586833/, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7595365/, (3) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9033014/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Můžete se těšit na příjemné chvilky se svými ratolestmi, které vám budou vyprávět své vtipné školní příhody. Nejenom, že se skvěle pobavíte, ale zároveň si také vzpomenete na svá dětská léta a eskapády, které... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

15 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:53
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:39

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat