Zahrňte do své omlazující kosmetické rutiny černý čaj

Dejte své pleti ochutnat černý čaj. Zpomaluje stárnutí, chrání před poškozením způsobeným UV zářením, předchází kožním infekcím a umazává tmavé kruhy pod očima.

Černý čaj stojí trochu ve stínu toho zeleného, ale zdaleka to neznamená, že by snad byl méně prospěšný. I on má dlouhou tradici, protože se pije již čtyři tisíce let. A i on má léčivé účinky, před kterými smeká i moderní věda.

Občerstvení pro tělo i ducha

Fytonutrienty obsažené v tomto nápoji mohou pomoci při vyplavování škodlivých toxinů, což přispívá k celkovému zdraví. Jeho pravidelná konzumace rovněž zlepšuje činnost kardiovaskulárního systému a snižuje riziko ischemické choroby srdeční i infarktu myokardu. Působí však i proti rakovině a diabetu, přičemž posiluje imunitu, moduluje mozkové funkce a podporuje hubnutí. Plusové body sklízí i za to, že krotí stresové hormony a uklidňuje nervy, zatímco ulevuje při astmatu a likviduje nepřátelské bakterie. Znáte i účinky, které černý čaj nabízí pokožce? Jedna je lepší než druhá! (1, 2, 3)

Elixír, který pleť miluje

Kůže je největším orgánem a také je dost možná i tím nejchoulostivějším, proto potřebuje náležitou péči. Většina kožních infekcí vzniká v důsledku mikrobiální kolonizace, ovšem čajové katechiny a flavonoidy těmto infekcím pomáhají předcházet. Dostupné taniny se svými protizánětlivými schopnostmi zase umazávají tmavé kruhy pod očima a snižují otoky. O pomalejší stárnutí a útlum vrásek se postarají polyfenoly. Mimochodem, pití i vnější aplikace černého čaje může pomoci chránit pokožku a minimalizovat riziko kožních problémů způsobených nadměrnou expozicí UV záření (4, 5, 6). Tak si jeho působení pořádně užijte!

Zdroje: (1) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15850895/, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3123419/, (3) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17291231/, (4) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2737528/, (5) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2835915/, (6) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18296328/


Celkem 1 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude ve znamení harmonických vztahů. Pokud jste v partnerském vztahu, těšte se na spoustu pohodových chvílí plných porozumění a radosti. Single Berani mohou očekávat zajímavé setkání s někým, kdo je zaujme. Pozor vša... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

7 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
289 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat