Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Největší kosmetické prohřešky, kterých se stále dopouštíme

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

17. 8. 2019 | Krása a móda

Zajímavé je, že i když člověk ví, že by něco rozhodně dělat neměl, stejně ho to v určitých případech neodradí. A v péči o naši pokožku to platí také.

Jakými chybami pleti ubližujete (i když víme, že děláme chybu)?

Jdeme spát neodlíčené

Ano, jsou to sice výjimečné případy (hrozná únava, pozdní návrat domů…), ale stávají se – a platí to i pro případy, kdy obličej jen tak opláchnete, aniž byste jej pečlivě zbavila všech nečistot. Vaše pleť vám ovšem zrovna nepoděkuje. Nenecháváte na ní jen celodenní make-up, ale také mastnotu a špínu, jež se na ni nachytala. A to je spolehlivý způsob jak si zadělat na ucpané póry a další problémy (v těch horších případech i infekce).

Používáme staré kosmetické produkty

Občas si neuvědomujeme, že i líčidla mají něco jako záruční lhůtu. A že jednou za pár měsíců vytáhnout oblíbené stíny může znamenat, že si na obličej nanášíme cosi, co už je dávno zkažené a žluklé. A také plné bakterií, které jsme do přípravku opakovaným používáním zanesly a které se tam za ty roky poměrně nerušeně a vesele množí. A pak se divíme, z čeho máme alergii a vyrážky…

Aplikujeme nový make-up na starý

Občas kvůli úspoře času opravíme nebo vytvoříme nové líčení prostě tak, že je naneseme na to „staré“ z rána. Chyba. Tím totiž spolehlivě zakonzervujeme všechen prach, špínu i mikroby, jež se na naší pleti usídlily. Kromě toho další vrstva make-upu znesnadňuje pokožce dýchání.

Při peelingu jsme až příliš horlivé

Ano, peeling je v péči o pokožku důležitý, ale to neznamená, že bychom si jím měli pleť sedřít. Jeho účelem je odstranit svrchní vrstvo odumřelých kožních buněk, nikoli poškodit ty živé a zdravé. Vždy si proto vybírejte peelingové produkty s velmi jemnou strukturou a na pokožku příliš silně netlačte! Jemnost se v tomto případě opravdu vyplatí.

Nepereme štětce a spol.

Ruku na srdce – kdy jste naposledy vyprala štětce či labutěnky a houbičky, jež při líčení používáte? A opravdu o ně pečujete s železnou pravidelností? To byste totiž rozhodně měla, právě na nich se usazuje mastnota, zbytky líčidel a nejrůznější bakterie, které při dalším použití „vracíme“ zpět na pokožku. Lázeň bychom měly štětcům dopřát alespoň jednou týdně!

Časté mýty o botoxu

Sekaná s hruškou

Sekaná s hruškou

11 hlasů
60min 574 kJ 135 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pikantní mrkvová polévka

13 hlasů
50min 234kJ 99 Kč

Polévka z mrkve, brambor a chilli papričky.

Vepřová panenka se zeleným pepřem

11 hlasů
1h a 5min 484kJ 250 Kč

Panenka se zeleným pepřem, podávaná s červeným zelím.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více