12 superpotravin pro naši pleť: Zajistí jí pružnost a mládí!

Naše strava se projevuje nejen na fungování našeho organismu, ale samozřejmě i na naší pleti. Jaká jídla jí zajistí krásu, zdraví, pružnost a mládí? Poradíme vám!

1. Olivový olej

Mastné kyseliny, antioxidanty… Olivový olej pleti pomáhá nejen zvenku, ale i zevnitř.

2. Rajčata

Obsahují lykopen, velmi silný antioxidant, který přirozeně chrání pleť před škodlivými účinky slunečního záření. Ochranný krém nenahradí, ale rozhodně mu pomůže!

3. Hořká čokoláda

Tmavá čokoláda s vysokým obsahem kakaa v sobě skrývá flavonoidy, antioxidanty, které mimo jiné napomáhají hydrataci pokožky a zlepšují její prokrvení.

4. Sardinky

Obsahují spoustu omega-3 mastných kyselin, jež pomáhají udržovat pleť zdravou – působí protizánětlivě, takže jsou například skvělým prostředkem v prevenci akné.

5. Vlašské ořechy

Pokud nejste fanoušek ryb, získejte omega-3 mastné kyseliny z ořechů.

6. Zelený čaj

Je zdrojem polyfenolů, antioxidantů, jež pomáhají udržovat elasticitu pleti a chrání ji proti škodlivému UV záření.

7. Rozmarýn, tymián

Jedna ze studií ukázala, že u lidí, kteří pravidelně konzumují bylinky, se snížilo riziko vzniku melanomu (nádoru kůže) až o 60 procent. Důvodem jsou antioxidanty, které bylinky obsahují.

8. Kiwi

Obsahuje skoro 120 procent denní dávky vitaminu C, takže patří k jednomu z nejzdravějších ovocí, co můžete sehnat. A vitamin C pomáhá v produkci kolagenu, který zajišťuje pleti pružnost a bojuje s vráskami.

9. Vejce

Kvalitní, zdravé bílkoviny, ale minimum tuku. A to je pro naši pokožku dobrá zpráva, protože proteiny potřebuje, ale příliš tuku přispívá k jejímu stárnutí.

10. Slunečnicová semínka

Pomáhají v prevenci akné a boji s ním. Obsahují totiž vysoký podíl vitaminu E, který podporuje imunitu a působí protizánětlivě.

11. Mrkev

Pravidelná konzumace mrkve vám zajistí přirozenou, zdravou barvu ve tvářích. A to díky karotenoidům.

12. Voda

Hydratace je základ. A to platí i pro naši pleť. Takže dodržujte pitný režim. Vyhýbejte se ovšem nejrůznějším slazeným limonádám apod. Přílišný příjem cukru vede naopak k vráskám. Prostě vsaďte na vodu, ochucenou třeba mátou, pár kapkami citronu nebo pomeranče.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Sekaná

(1 hlasů)

Langoše

(1 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Očekávejte náročný týden, ale s velkým potenciálem pro růst a rozvoj. Budete se cítit motivováni pracovat na svých cílech a ambicích a to vám poskytne silný pocit směru a jistoty.Na pracovišti můžete čekat nové příležitosti, nové... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

90 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:15
142 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:14

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat