Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Královna Alžběta II. dává přednost jídlům z másla a smetany

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

28. 1. 2020 | Osobnosti

Másla není nikdy dost, tvrdí všichni kuchaři, kteří kdy vařili v Buckinghamském paláci Alžbětě II. Britská vladařka sice nejí česnek, ale nikdy neškrtne v navrhovaném jídelníčku nic, co obsahuje bohatě másla či smetany. Navzdory tomu, že mléčným tukům holduje, netrpěla nikdy nadváhou.

„Jednou z věcí, která mi brzy došla při práci pro královnu, bylo, že všechny pokrmy jsou bohaté na smetanu, máslo a tuk. Na kaloriích nezáleželo. Mohli jsme tak v jídlech použít tolik šlehačky a másla, kolik jsme chtěli. A proto chutnaly vždy úžasně. Byla to prostě tradiční francouzská kuchyně,“ tvrdí osmapadesátiletý šéfkuchař Darren McGrady, který pracoval v Buckinghamském paláci.

Královna miluje gaelský steak, který se připravuje z hovězí svíčkové. Ona si ale nechává připravit tuto pochoutku ze svíčkové jelení. Parohaté sudokopytníky chová na Sandringhamském panství a na pozemcích skotského hradu Balmoral. Steak z jelení svíčkové se pokládá na kaši z brambor a pastináku a přelévá smetanovou omáčkou z hříbků, cibule a baby karotek.

„Královna je velmi disciplinovaná. Vždy mě ohromilo, když jsme jí poslali čokoládový dort jako svačinu nebo k odpolednímu čaji a ona si dala jen nejtenčí plátek,“ tvrdí McGrady.

Heidi Klum si myje obličej pouze dětským šamponem

Špenát s rýží

Špenát s rýží

10 hlasů
45min 684 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Dietní losos

23 hlasů
30min 1121kJ 230 Kč

Rychle připravené křehké maso z lososa.

Kuřecí stehna s játry

6 hlasů
1h a 10min 708kJ 95 Kč

Kuřecí stehna dušená s drůbežími játry.

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více