Keira Knightley kritizuje nerovnost žen a mužů

16.11.2020 | Osobnosti

Herečka Keira Knightley dlouhodobě kritizuje rozdíly mezi pohlavími ve společnosti. Vadí jí nerovné zastoupení mužů a žen v politice i managementu firem a také nerovné platové podmínky. Britská hvězda teď poukázala na to, že se ženám platí více jen ve dvou oborech – prostituci a modelingu.

Což jen podtrhuje sexismus společnosti. V obou případech jde totiž o trh s ženským tělem. Keira sama začínala jako modelka. Teď hraje ve filmu Misbehaviour, který se točí kolem feministek, jež protestovaly proti soutěži Miss World v roce 1970. Magazín Stellar zajímalo, jak se s feministkami ztotožnila.

„Četla jsem scénář a přirozeně jsem zcela souhlasila s druhou vlnou feminismu, i když jsem si sama nejvíc peněz vydělala jako modelka. Ale chodím po červených kobercích, kde vás hodnotí známkou od jedné do deseti, objektivy vás sjíždějí od hlavy dolů. Myslím, že v tom je složitost být ženou v moderní době. Stále povoláním číslo jedna na celém světě, jediným povoláním, kde žena může vydělat více než muž, je modeling. Nebo prostituce,“ odpověděla Knightley australskému magazínu.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pohár vaší trpělivosti právě přetekl, stejně tak jako vaše ochota se přetvařovat. Přestanete proto hrát divadlo a na rovinu všem řeknete, co si skutečně myslíte. Mnohým to nebude příjemné, připravte se proto na všemožné reakce. Vám se ale dost ulev&... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

22 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:03
22 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:56
127 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:41

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat