Keira Knightley kritizuje nerovnost žen a mužů

16.11.2020 | Osobnosti

Herečka Keira Knightley dlouhodobě kritizuje rozdíly mezi pohlavími ve společnosti. Vadí jí nerovné zastoupení mužů a žen v politice i managementu firem a také nerovné platové podmínky. Britská hvězda teď poukázala na to, že se ženám platí více jen ve dvou oborech – prostituci a modelingu.

Což jen podtrhuje sexismus společnosti. V obou případech jde totiž o trh s ženským tělem. Keira sama začínala jako modelka. Teď hraje ve filmu Misbehaviour, který se točí kolem feministek, jež protestovaly proti soutěži Miss World v roce 1970. Magazín Stellar zajímalo, jak se s feministkami ztotožnila.

„Četla jsem scénář a přirozeně jsem zcela souhlasila s druhou vlnou feminismu, i když jsem si sama nejvíc peněz vydělala jako modelka. Ale chodím po červených kobercích, kde vás hodnotí známkou od jedné do deseti, objektivy vás sjíždějí od hlavy dolů. Myslím, že v tom je složitost být ženou v moderní době. Stále povoláním číslo jedna na celém světě, jediným povoláním, kde žena může vydělat více než muž, je modeling. Nebo prostituce,“ odpověděla Knightley australskému magazínu.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

51 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:03
241 Příspěvků
Poslední příspěvek 6:55
20 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat