Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak snadno a rychle otrávit své kolegy. Nebuďte černou ovcí kanceláře

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

06.12.2017 | Finance

Přemýšlíte, proč na vás vaši kolegové vrhají nepříjemné pohledy, kdykoli kolem nich projdete? Možná si za to můžete sami, respektive jsou na vině vaše zlozvyky, jež vám popularitu na pracovišti rozhodně nezaručí. Na které si dát největší pozor?

Pozdě na poradu

Do zasedačky přilítnete s 10minutovým zpožděním, protože jste ještě tiskli prezentace nebo jste nemohli zaparkovat. Co na tom, že na vás čekají kolegové a šéfové. Jistě, omluva je fajn, ale pokud se taková situace opakuje pravidelně, vaší pověsti to neprospěje.

Zase mám… ehm… chřipku

Každý někdy onemocní a zůstane doma. To je v pořádku. Ovšem pokud jste „nemocní“ nějak často a pak si dáte na sociální síť fotku třeba z koncertu, výletu nebo nákupního střediska, je jasné, jak to s těmi vašimi bacily je.

Nejsem zas tak infekční

Druhým extrémem jsou pak lidé, kteří do práce vyrazí, i když jsou evidentně nemocní. A vesele šíří viry a spol. dál. Platí, že máte-li chřipku nebo podobné onemocnění, máte zůstat doma v posteli. Nakazit dalších dvacet lidí ničemu nepomůže…

Dobrou chuť!

Zbyla vám od včerejška česnečka, tuňákový salát, bageta s rokfórem apod., tak jste si ji vzali k obědu a pochutnáváte si pěkně u stolu? Pak se nedivte, že kolegové zběsile větrají a nemají vás rádi. Pamatujte si – aromatické potraviny do kanceláře nepatří!

To nejde, to neudělám

Umět říkat „ne“ je samozřejmě důležité, ale pokud je to prakticky jediné slovo, které od vás vaši kolegové slyší, nemůžete počítat s tím, že budete vévodit žebříčku popularity. Odmítavý postoj ke všemu, navíc bez nabídnutí alternativního řešení, je chybou.

Nepořádek, kam se podíváš

Pokud váš stůl připomíná jednu velkou hromadu papírů, zbytků od svačiny a neidentifikovatelných předmětů, nikdy po sobě neuklidíte v kuchyňce, neumyjete si hrneček, případně jej nikdy nedáte do myčky, stanete se oficiálním špindírou kanceláře. A to není titul, který by vám zajistil oblíbenost.

Vlas sem, vlas tam

Mezi špindíry rozhodně nepatříte, protože o sebe pečujete – češete se, líčíte, voníte… To vše pěkně u stolu. Takže vaši kolegové bojují nejen s vaším parfémem (ať se jim líbí nebo ne). ale také se čas od času zamotají do vašich vlasů, které poletují všude okolo. Raději se krášlete na toaletě.

Bez chvíle ticha

Je jasné, že když s někým trávíte v práci dlouhé hodiny, je jasné, že nemůžete být naprostými cizinci. A tak si s kolegy sdělíte, co jste dělali o víkendu, jak vás zlobí děti nebo naštval partner/partnerka. Ovšem pokud neděláte nic jiného než jen povídáte a povídáte, i vaši kolegové-přátelé vás za chvíli budou mít po krk. A když k tomu přidáte ještě svou telefonní mánii, kdy během pracovní doby zavoláte 16 svým příbuzným a 27 kamarádkám, nebudou vás mít rádi ani trochu.

Poplatky za rozhlas a televizi. Proč je vlastně platíme a...

Losos s orestovaným česnekem

Losos s orestovaným česnekem

23 hlasů
40min 1195 kJ 170 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Řízky po italsku

6 hlasů
1h a 10min 374kJ 168 Kč

Recept na využití letní zeleniny v kombinaci s masem.

Polévka s klobásou

14 hlasů
40min 369kJ 95 Kč

Vydatná polévka chutná s krajícem dobrého chleba.

Poradny

Kdo platí zdravotní pojištění po konci podpůrčí doby?

Dobrý den, jestliže jste po ukončení dočasné pracovní neschopnosti nastoupila zpět do zaměstnání ... Více

Jaký je postup výpočtu příspěvku na bydlení?

Dobrý den,je možné, že problém je ve výši tzv. normativních nákladů na bydlení. Výše příspěvku na... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více