Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Papír nemá hranice. Psaním a kreslením si člověk lépe srovná myšlenky

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

17.12.2018 | Finance

Adéla a Hana Humlovy jsou maminka s dcerou, které se rozhodly společně podnikat. Jsou to právě ony, kdo stojí za unikátními diáři Life Designer. Jak se jim společně pracuje, kde hledají motivaci překonávat těžkosti a čím jsou v době, kdy má každý elektronický kalendář v mobilu, papírové diáře Life Designer jedinečné?

Stojíte za projektem diářů Life Designer. Jak takový nápad – v době elektronických diářů – vlastně vznikl?


Papírové diáře umožňují kreativitu, kterou ty elektronické neposkytují. Life Designer navíc podporuje uživatele, aby si uvědomovali své priority a nezapomínali na to, co je pro ně v životě důležité.

Adéla: Já jsem hodně systematický člověk. S informačními systémy jsem vždycky pracovala aktivně, nebo jsem spolupracovala na jejich vývoji. Ale pokud nemusím být propojená s dalšími kolegy, volím papír. Papír nemá škatulky – hranice, podporuje kreativitu a schopnost syntézy informací.
Hanka: Myslím si, že papírové diáře používají především milovníci papíru, kreativní lidé a zároveň ti, kteří si s elektronikou tolik nerozumí. Já osobně patřím asi do té první skupiny. Elektronické diáře jsem využívala nadšeně také, ale aplikace určené pro osobní rozvoj mi k srdci nepřirostly. Třeba do mobilních aplikací se člověk snaží psát ve zkratkách a všechno chce mít na tři kliknutí. Práce s vašimi pocity a motivací je ale mnohem hlubší, potřebuje více prostoru a vizualizaci. Psaním a kreslením si člověk své myšlenky lépe uvědomí a srovná.

Jaké výhody má tedy podle vás papírový diář ve srovnání s tím, který nosíme třeba v mobilu?
Adéla: Já jsem kdysi elektronický diář používala. To bylo ještě v době, kdy nebyly chytré telefony. Pak jsem ho jednou omylem smazala a už jsem se k němu nevrátila. Malý display a tlačítka mi prostě nevyhovovaly. Potřebuju psát, kreslit, vidět poznámky v souvislostech. Já si například informace čtené na obrazovce dost špatně zapamatovávám. Navíc mi například zapisování poznámek do notebooku na schůzce připadá neosobní.

Čím je váš diář unikátní a proč jste se rozhodly doplnit jej Průvodcem na cestě za svou vizí?


Disková vazba diáře Life Designer umožňuje snadno vyndávat a vkládat listy. Člověk si tak může dobře své poznámky řadit a třídit.

Hanka: Life Designer je unikátní kombinací svých vlastností. Jednou z nich je, že podporuje lidi v tom, aby si uvědomovali své priority a nezapomínali na to, co je pro ně v životě důležité. Další důležitou vlastností je disková vazba, která umožňuje listy snadno vyndávat a vkládat. Člověk si tak může dobře své poznámky řadit a třídit. No a třetí vlastností je, že Life Designer je spíš organizér než diář. Obsahuje celou řadu listů na poznámky typu - plánování krátkodobých úkolů i dlouhodobých cílů, tipy na knihy či filmy, přehled o výdajích a úsporách, poznámky týkající se životního stylu, nebo prostě volné listy na poznámky.
Adéla: Průvodce na cestě za svou vizí je takový osobní deník plný otázek, které si člověk rovná v hlavě. I když je to knížečka malá, není určená k tomu, aby ji člověk prošel rychle. Má 12 kapitol. Ideální je zabývat se každou kapitolkou daný měsíc.
V diáři a průvodci jsme propojily to, co nás obě zajímá. Diář se nám líbí jako praktický nástroj a průvodce zase pomáhá spíše v tom, když si člověk rovná priority a snaží se seberealizovat ke své spokojenosti. Pracuji jako koučka, takže lidi provázím na cestě za jejich vizí. Napsat průvodce pro mě bylo zajímavé i v tom, že jsem dala dohromady otázky, na kterých s lidmi pracuji.

Jaké máte na diář Life Designer ohlasy?
Adéla: Někteří lidé oceňují spíš tu rovinu motivační a jiní zase spíše rovinu zaměřenou na organizaci času a poznámek. Nejčastěji ale lidé chválí jeho komplexnost a provedení.
Hanka: Velmi často nám lidé píší, že jsou z diáře nadšení právě kvůli jeho vzhledu. Víckrát někdo zmínil, že se s ním má skoro chuť “mazlit”. Také jsou samozřejmě překvapení, co všechno v tom velkém balíčku dostanou, že to OPRAVDU není jen diář. Zároveň mi ale třeba kamarád, který učí na strojní fakultě ČVUT řekl, že je to nejlepší diář, který kdy používal, takže myslím, že jsme to dobře zvládly i po té praktické stránce.


Průvodce na cestě za svou vizí je jakýsi osobní deník plný otázek, které si člověk rovná v hlavě. Je součástí každého siáře Life Designer.

Spousta matek a dcer má poměrně složité vzájemné vztahy, ale vy spolu i podnikáte. Jaké má takové rodinné podnikání výhody?
Adéla: Výhodou je, že si dobře rozumíme a vycházíme si vstříc. Nevýhodou je, že nemáme jedno pracoviště a tým, který by pracoval společně na jednom místě. Ale tam se snad postupně dopracujeme.
Hanka: Já jsem nikdy složitý vztah s matkou nezažila, takže se mi to těžko posuzuje. S mamkou máme hezký vztah odjakživa. Možná pomohlo, že jsem se odstěhovala, když mi bylo 18, abych žila s přítelem. Tou dobou jsme možná nějaké neshody měly, ale vlastně si nic zásadního nevybavuji. Samozřejmě i dnes bych měla na co si postěžovat, ale všechny naše “rozepře” vnímám tak, že se z nich sama o sobě něco učím a beru často jako výzvu (a následně i velký úspěch), když se mi podaří mamku trochu “uklidnit” a najít pak řešení, se kterým jsme obě spokojené.

Kde hledáte sílu a motivaci překonávat těžkosti, jež podnikání přináší?
Adéla: Máme společnou představu o tom, v čem a jak se chceme realizovat. A to je natolik srdeční záležitost, že nám to pomáhá držet směr našeho snažení. Zároveň se stále řídím svými pocity. Kdyby mě tahle cesta přestala lákat, hledala bych jinou.
Hanka: Já mám pocit, že jsme se ještě nedostaly tam, kam jsme chtěly. Že jsme zatím úplně na začátku, co se týká produktů, které chceme zákazníkům nabídnout. Já samozřejmě často řeším, že se mi vždy nedaří skloubit roli maminky a podnikatelky tak, abych byla spokojená. Někdy si říkám, že jsem si s podnikáním opravdu zavařila. Ale zajímavé je, že ve chvílích pochybností si začnu velmi uvědomovat, jak moc mě to baví a na co dalšího se ještě těším.


Adéla s Hankou jsou týmem, který si rozumí nejen po pracovní, ale i osobní stránce. I díky tomu mohl unikátní projekt diářů Life Designer vniknout.

Jaké novinky chystáte do budoucna?
Adéla: Plánů máme spoustu. Budeme muset velmi vážit, do čeho budeme investovat svůj čas, peníze a energii, a co odložíme na později nebo na dobro.
Hanka: Já mám tři věci, které mám předpřipravené, těším se na ně a příští rok zkrátka být musí. I kdyby nám nevycházely finance a musely být třeba jen na zakázku. Jsou to dva velké organizéry - jeden financí a jeden domácnosti.
A dále mám rozmyšlené nové horizontální rozložení diáře, které skromně považuji za geniální a nikde jinde jsem ho zatím neviděla. To pravděpodobně využijeme u menšího formátu diářů.

Rádi byste se o výhodách diáře Life Designer přesvědčili na vlastní oči? Pak se přihlaste do našeho testování nebo si o něj zahrajte v naší soutěži!

Generace Z v podnikání většinou narazí

Pestrý těstovinový salát

Pestrý těstovinový salát

3 hlasy
50min 668 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Penne s brokolicí

1 hlas
1h a 5min 814kJ 140 Kč

Těstoviny se smetanovou omáčkou, brokolicí a šalvěji. Do ...

Mleté maso se slaninou

0 hlasů
1h a 25min 799kJ 220 Kč

Mleté maso ve slaninové omáčce s pórkem.

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více