Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nebaví vás nosit peněženku? Nechte se očipovat

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

20. 8. 2019 | Finance

Dnešní doba nabízí mnoho „zlepšováků“. Mezi ně rozhodně patří možnost bezkontaktní platby a také implantace čipů, díky kterým můžeme najít své zatoulané mazlíčky. Když se ale tyto dvě vymoženosti spojí, vznikne z toho produkt, o který dnes mají zájem lidé po celém světě.

Konec plným kapsám

Kartička do drogerie, do potravin, prodejny s obuví, vstupní karta do zaměstnání či školy, platební karta atd. To všechno má v peněžence nejeden z nás. Vývojáři mobilních aplikací naštěstí umožnili skenování jednotlivých kartiček do mobilních telefonů, čímž našim peněženkám výrazně ulevili. Podobnou úlevu může však nabídnout i implantace podkožního čipu, který veškeré funkce a data z karet přebere za ně. Tato možnost však zatím zaujala jen pár desítek kybermaniaků naší země.

V čem to spočívá?

Na malý, zhruba jeden centimetr dlouhý a tři milimetry široký čip lze nahrát prakticky cokoli. Čip využívá technologii, která umožňuje bezkontaktní přenos dat na malou vzdálenost a komunikuje s většinou zařízení, které se dnes běžně vyskytují v obchodech či vstupních místech budov.

Aplikace probíhá za pomoci silné jehly, do které je čip vložen. Jehlou se nejprve provede vpich, nejčastěji na hřbet ruky či mezi palec a ukazováček, kam je skrze kanylu pouzdro s čipem vtlačeno. Cizí předmět nijak nepřekáží, majitel ho po zahojení drobné ranky vůbec necítí a díky skleněnému pouzdru nehrozí ani případné alergické reakce.

Kolik to stojí?

Abyste si mohli nechat aplikovat čip, je nutné si jej nejprve opatřit. Lze jej pořídit prostřednictvím internetu a aplikovat vám jej mohou v každém piercingovém studiu. Čipy lze programovat prostřednictvím smartphonů, takže je možné si data vkládat dle potřeby.

Samotný čip vás vyjde přibližně na tři tisíce korun, cena aplikace se odvíjí od aktuálních ceníků jednotlivých studií.

Ačkoli se produkt těší velkému zájmu, na samotnou aplikaci se fronty nestojí. Lidé dávají přednost mobilním aplikacím a budoucnost vidí spíše v otiscích prstu či sítnice.

Už zase má ten vlak zpoždění... Kdy máte nárok na kompenz...

Hovězí plněné nivou

Hovězí plněné nivou

10 hlasů
2h a 0min 837 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuličky z vepřového masa v okurkové omáčce

5 hlasů
1h a 10min 768kJ 150 Kč

Kuličky z mletého masa v okurkové omáčce se sýrem.

Lilek plněný bylinkovým sýrem

1 hlas
1h a 5min 755kJ 130 Kč

Plněný lilek patří k nejoblíbenějším úpravám této zelenin...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více