Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Být šťastnější v práci není nemožné

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

15.06.2020 | Finance

Těch, které to v zaměstnání skutečně baví a naplňuje, je jako šafránu. To ale pořád ještě neznamená, že nemůžete být jedním z nich! Pomůže vám v tom kolo, regenerační pauzy a trocha okolního pořádku.

Znáte to. Jen ráno zakřičí budík, už vás přepadne špatná nálada. Představíte si totiž dlouhou pracovní dobu a s ní i puntičkářského šéfa, nepřátelský kolektiv a tunu povinností, které musíte stihnout. A k tomu ten stres, stres a zase jenom stres! Jeden by řekl, že v takových podmínkách lze podávat nějaké výkony opravdu těžko. Opak je ale pravdou! Jak celým dnem proplout s úsměvem na tváři a ještě získat potřebnou motivaci? Zkuste to třeba takhle…

Dejte autu pauzu a oprašte kolo

Musíte do zaměstnání dojíždět, k čemuž využíváte svůj automobil, popřípadě hromadnou dopravu? Už způsob přepravy nabízí možnost, jak si do žil vlít potřebný optimismus. Kanadští experti z Concordia University se na základě své studie domnívají, že ti, kteří k transportu do práce využívají kolo, jsou po zbytek dne mnohem méně nervózní. Cestou na bicyklu si prý navíc utuží i empatii, což může vylepšit profesní mezilidské vztahy. Zní to jako plán? V potaz můžete brát i fakt, že tenhle nutný sportovní trénink vylepší také tělesné křivky.

Udržujte pořádek. Vždycky a všude

Je úplně jedno, zda jste údržbář, finanční poradce, prodavač nebo ředitel velké firmy. Buď jak buď, udržovat okolo sebe pořádek je cesta, jak se cítit opravdu dobře. Takže žádné poházené tužky, šroubováky ani dokumenty, ano?

„Přestože je chaos jen zřídkakdy uznáván jako spouštěč negativních emocí, nepořádek hraje zásadní roli v tom, jak se v daném prostředí cítíme. Pobyt v krajně neuspořádané místnosti totiž v člověku zanechává pocity úzkosti, frustrace a beznaděje,“ nalévá čistého vína americká psycholožka a autorka mnoha knih zaměřených na duševní zdraví Sherrie Bourg Carter. Ta zároveň připouští, že pohled na „binec“ je naprosto neslučitelný se schopností koncentrace i dobrou náladou.

Nevynechávejte přestávky

Pokud jste v zápřahu několik hodin v kuse, je jasné, že vaše psychické rozpoložení nebude nic moc. Proto své přestávky, na něž máte nárok, skutečně využijte pro sebe a nedohánějte jimi resty. Během volné chvilky se v klidu najezte, jděte se projít, zavolejte svým blízkým, zkrátka udělejte cokoli, co vás přivede na jiné myšlenky. I tohle se na pracovní spokojenosti může pozitivně odrazit!

Refinancování hypotéky v kostce

Plněná bílá paprika

Plněná bílá paprika

11 hlasů
50min 347 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rybí filé s nektarinkou

6 hlasů
40min 417kJ 120 Kč

Filé s mrkví a nektarinkou.

Malinová polévka

13 hlasů
20min 285kJ 45 Kč

Je čas malin, připravte nejen dětem polévku z malin.

Poradny

Jsem bez práce, ale nenahlásila jsem se na pojišťovně

Dobrý den, Jano,pokud jste po celou dobu (od 1.4.2020) byla v evidenci ÚP, doručte co nejdřív Vaš... Více

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více